Kategorie
Architektura Taras

Kształt tarasu i wymiary tarasu – co warto wiedzieć?

Jaki kształt tarasu wybrać? Jaka powierzchnia tarasu będzie najbardziej optymalna? Jak zaplanować wymiary tarasu by był funkcjonalny i stał się odpowiedzią na nasze oczekiwania?

Kategorie
Architektura Taras

Lokalizacja tarasu względem stron świata

Lokalizacja tarasu ma kluczowe znaczenie dla jego funkcjonalności. Wybierając miejsce na taras, należy dobrze zbadać, w jaki sposób przesuwa się słońce, o jakich porach dnia poszczególne miejsca są najbardziej nasłonecznione, a które pozostają w cieniu.

Kategorie
Architektura Taras

Projektowanie tarasu – lokalizacja i kształt

Taras to miejsce zapewniające domownikom kontakt z naturą i wypoczynek przy domu. Aby przestrzeń domowa i tarasowa były ze sobą odpowiednio powiązane należy dokładnie przemyśleć umiejscowienie tarasu. Warto też od razu zastanowić się nad jego kształtem, który powinien współgrać m.in. z bryłą budynku.

Kategorie
Architektura Taras

Taras norweski, czyli taras w stylu skandynawskim

Styl skandynawski, oddający najpełniej istotę rodzinnego domu znajdziemy w architekturze domów w Norwegii. Charakterystyczna dla stylu skandynawskiego prostota i oszczędność formy dominuje również w budownictwie rodzinnym. Czym charakteryzuje się na tym tle taras norweski? Jak powinien wyglądać taras w stylu skandynawskim?

Kategorie
Obiekty użyteczności publicznej

Tarasy w budynkach biurowych

Biurowce przyjmujące nierzadko styl „szklanych domów”, w swym założeniu nie przewidują istnienia licznych tarasów czy balkonów. Warto jednak pamiętać, że taras biurowy podnosi znacząco prestiż firmy, która zyskuje nie tylko w oczach pracowników.

Kategorie
Architektura Obiekty użyteczności publicznej

Hotelowe tarasy i balkony

Domy wypoczynkowe oraz hotelowe, wyposażone w balkony i tarasy, zyskują więcej klientów, niż te, które ich nie mają. Hotelowe tarasy to nieodłączny element kojarzący się z relaksem, dający szerszy niż światło okna widok na okolicę i możliwość obcowania z naturą tuż za progiem pokoju.

Kategorie
Architektura Inspiracje Klimaty Taras

Taras – łącznik z naturą

Aby poczucie powiązania domu z ogrodem było jak największe, najlepiej gdy taras jest usytuowany jak najbliżej ziemi. Nie mniej ważne dla poczucia łączności z ogrodem są walory widokowe.

Kategorie
Architektura Balkon Inspiracje

Przeszklenia balkonowe, czyli zabudowa balkonu

W naszym klimacie czas korzystania z balkonów jest mocno ograniczony – zwykle korzystamy z niego jedynie latem. Przeszklone balkony pozwalają wydłużyć czas ich użytkowania, a przy tym chronią wnętrze przed ucieczką ciepła, hałasem i złodziejami.

Kategorie
Architektura Taras

Miejsce na taras w domu miejskim – usytuowanie tarasu

Czego oczekujemy planując miejsce na tarasu w domu miejskim? Dla tarasu szukamy miejsca spokojnego, osłoniętego od spojrzeń przechodniów i sąsiadów, tak aby był on prawdziwą prywatną enklawą naszego ogrodu.

Kategorie
Architektura Taras

Taras jako fragment architektury – miejsce na taras

Taras jako fragment architektury jest integralną częścią budynku, dlatego miejsce na taras powinno się planować na etapie projektu domu.