Deski kompozytowe RELAZZO

Deski kompozytowe to materiał, który bardzo dobrze sprawdza się na tarasach, pod warunkiem, że postawimy na produkty dobrej jakości. Nie każdy jednak wie, że mają one znacznie szersze zastosowanie. Można je z powodzeniem zamontować np. na elewacji budynku lub wykorzystać do wykańczania innych przestrzeni wokół domu. Sprawdzą się one równie dobrze np. przy basenach, w roli praktycznych przepierzeń lub na ogrodzeniach posesji.

fot. rhombusprofile REHAU

fot. rhombusprofile REHAU

Deski kompozytowe powstają z połączenia drewna i polimerów. Dzięki temu charakteryzują się naturalnym wyglądem i są przyjemne w dotyku jak drewno. Zastosowanie tworzywa sztucznego pozwoliło wyeliminować wady naturalnego materiału. W ten sposób powstały deski o wysokiej odporności na wilgoć, mróz, opady atmosferyczne, promieniowanie słoneczne, a także na owady, grzyby i pleśnie. Deski kompozytowe są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również łatwe do utrzymania w czystości. Nie wymagają przy tym czaso- i pracochłonnych zabiegów konserwacyjnych. Cechy te sprawiają, że można stosować na dużych przestrzeniach zewnętrznych – zarówno na powierzchniach poziomych, jak i pionowych, bez obaw o konieczność wykonywania uciążliwych prac renowacyjnych, utratę efektownego wyglądu czy pojawianie się pęknięć w materiale.

Elewacyjne deski kompozytowe

Stanowią ciekawą alternatywę dla sidingu wykonywanego z tradycyjnych desek lub paneli PCW. W zależności od wyglądu użytych materiałów oraz sposobu ich montażu deski kompozytowe pozwolą nam uzyskać elewację bardzo dobrze imitującą drewno, wpisującą się w tradycyjną architekturą lub nowoczesne trendy. Elewacyjne deski kompozytowe można zastosować na całej elewacji domu, lub wykończyć nimi tylko wybrane fragmenty ścian budynku kontrastując je np. z jasnym tynkiem. Takie rozwiązanie będzie dobrym wyborem, jeśli chcemy jedynie nieco ocieplić wygląd elewacji domu.
Wybierając deski kompozytowe jako materiał elewacyjny nie będziemy musieli martwić się o konserwację, która m.in. z uwagi na ograniczony dostęp, jest szczególnie uciążliwa w przypadku desek drewnianych zlokalizowanych na wyższych partiach budynku. Utrzymywanie efektowne wyglądu nie wymaga wykonywania żadnych dodatkowych zabiegów. Jeśli zajdzie taka potrzeba zabrudzenia na elewacji z kompozytu wystarczy zmyć za pomocą myjki wysokociśnieniowej. Decydując się na elewacyjne deski kompozytowe nie musimy też obawiać się, że z czasem zaczną się one wypaczać lub skręcać jak drewno. Dobrej jakości kompozyt zapewni efektowną elewację budynku na długie lata.

elewacyjne deski kompozytowe REHAU

fot. rhombusprofile REHAU

Deski kompozytowe wokół basenu

Deski kompozytowe są chętnie wybieranym materiałem tarasowym. Nie tylko z uwagi na ich właściwości, ale również szybkość montażu systemów tarasowych. Taras z desek kompozytowych możemy z powodzeniem przedłużyć o strefę z przydomowym basenem – zarówno deski kompozytowe RELAZZO, jak również elementy z powlekanej stali nierdzewnej używane do ich montażu są odporne na działanie wody i chloru, który wykorzystuje się często do dezynfekcji. Wszelkie nieestetyczne miejsca łączeń czy docinane elementy można zamaskować za pomocą dobranych kolorystycznie listew wykończeniowych i zaślepek, dzięki czemu wykańczana w ten sposób powierzchnia jest estetyczna i dopracowana w każdym szczególe.
Dodatkową zaletą desek kompozytowych jest ich wysoka antypoślizgowość. Technologia produkcji (m.in. szczotkowanie powierzchni) znacznie zmniejsza ryzyko wypadku, zwłaszcza w przypadku mokrej powierzchni. Pod tym względem kompozyt jest bezpieczniejszy od drewna czy płytek.
Deski kompozytowe mogą nam posłużyć również do wykańczania powierzchni wokół oczek wodnych oraz podczas budowy kładek i pomostów.

deski kompozytowe RELAZZO

fot. deski tarasowe RELAZZO

Płoty i ogrodzenia z desek kompozytowych

Ogrodzenie posesji jest jej wizytówką. To pierwszy element, jaki widzą zmierzający do nas goście. Aby utrzymywać efektowny wygląd ogrodzeń drewnianych czy metalowych, konieczna jest ich regularna konserwacja. Deski kompozytowe z powodzeniem zastąpią drewno lub metolowe przęsła i zwolnią nas z czasochłonnych obowiązków – wykonanego z nich ogrodzenia nie będziemy musieli po kilku latach użytkowania szlifować, ani malować, aby zapewnić mu nienaganny wygląd.
Deski kompozytowe RHOMBUSPROFILE stosuje się m.in. do wykańczania elewacji i wykonywania ogrodzeń kompozytowych możemy wykorzystać również do budowy osłon tarasowych, wiat samochodowych, domków narzędziowych lub innej zabudowy na terenie posesji.
Deski kompozytowe sprzedawane są wraz z kompletem niezbędnych elementów montażowych, co znacznie ułatwia prace wykonawcze. Po zamontowaniu desek elementy montażowe są niewidoczne, co nie tylko wpływa na estetykę wykonanej zabudowy, ale również dodatkowo ułatwia utrzymanie jej w czystości.

ogrodzenie-desek-kompozytowych-relazzo-rehaufot. rhombusprofile REHAU

deski kompozytowe REHAU

fot. rhombusprofile REHAU

 

deski kompozytowe REHAU

fot. rhombusprofile REHAU

deski kompozytowe Rehau

rombusfot. rhombusprofile REHAU

Przeczytaj także: „Dlaczego warto wybrać deski kompozytowe?”

Lubię to 4
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 + = dziewięć

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>