Kategorie
Inspiracje Taras

Letni salon na tarasie

Urządzenie salonu na tarasie nie odbiega daleko od tworzenia wystroju w pokoju dziennym. Coraz mniej dziś ograniczeń a coraz więcej nowoczesnych, praktycznych rozwiązań. Jak zaaranżować letni salon na tarasie?

Chcesz mieć kominek na tarasie, kanapę, lampę lub dywan – nie ma problemu. Możesz mieć letni salon na tarasie o podobnych funkcjach, jak ten stworzony we wnętrzu. Ważne tylko by materiał, z którego będą wyprodukowane meble i dodatki nadawał się do stosowania na zewnątrz.

Salon na tarasie z piękną posadzką i dywanem

fot. Corradi
fot. Corradi

Modne obecnie drewno egzotyczne na posadzkach ma tę przewagę nad naszym rodzimym, że nie potrzebuje specjalnej konserwacji i zabezpieczeń, a przy tym doskonale sprawdza się na zewnątrz. Dzięki temu możemy na tarasie mieć przedłużenie salonu. To samo drewno we wnętrzu i poza nim, powiększy optycznie przestrzeń oraz sprawi, że letni salon na tarasie będzie nie tylko przytulny, ale i elegancki. Jeśli zastosujemy przesuwne drzwi balkonowe, bezprogowe, efekt będzie jeszcze ciekawszy. W ten sposób granica między pomieszczeniem a tarasem będzie zatarta.
Miłośnicy wzorzystych, efektownych posadzek mogą zdecydować się np. efektowne płytki ceramiczne, które obecnie są dostępne w bardzo szerokim asortymencie.
Letni salon na tarasie możemy wyłożyć dywanami specjalnie przeznaczonymi na zewnątrz. Wykonane z włókien syntetycznych (np. polipropylenu), odporne na deszcz, promieniowanie UV i zabrudzenia a także szybkoschnące doskonale nadają się do czyszczenia na mokro.

Letni salon na tarasie – meble wypoczynkowe

fot. Meble Rondo
fot. Meble Rondo

Mając dość miejsca na tarasie jesteśmy w stanie urządzić cały kącik wypoczynkowy. Ogrodowe kanapy, ławy, szezlongi i fotele wyglądem nie odbiegają od mebli salonowych, jakie lubimy ustawiać np. w oranżeriach i ogrodach zimowych. W sprzedaży znajdziemy ogrodowe meble wypoczynkowe wykonane z różnych materiałów. Godny uwagi jest m.in. technorattan, z którego wykonuje się bardzo eleganckie odporne na zmienne warunki pogodowe i łatwe w czyszczeniu sprzęty. Również odpowiednio zabezpieczone meble drewniane sprawią, że letni salon na tarasie zyska na elegancji.

Elementy dodatkowe salonu na tarasie

fot. Kettal
fot. Kettal

Aby wieczorny wypoczynek na tarasie był równie przyjemny, jak za dnia warto pomyśleć o ogrzewaniu tarasu. W tym przypadku sprawdzą się m.in. promienniki elektryczne emitujące do otoczenia przyjemne ciepło. Letni salon na tarasie nie może obejść się bez oświetlenia. Wybierając odpowiednie lampy, kinkiety czy plafony pamiętajmy, aby upewnić się, że są one przeznaczone do montażu na zewnątrz. Dziś nie musimy się ograniczać do kilku, mało efektownych modeli. Asortyment ogrodowych lamp dorównuje urodą tym wnętrzarskim. Kolorowe abażury i przeszklenia mogą dawać barwne poświaty a natężenie światła można w miarę potrzeby regulować. Taki sprzęt pozwoli stworzyć w salonie na tarasie nastrojowe oświetlenie i przyjemną atmosferę po zmroku.
Dopełnieniem salonu na tarasie może być zewnętrzny kominek – wolno stojący lub przylegający do ściany budynku. Ciepło i buzujący ogień da nam również efektowna koza, z zamykanym szklanymi drzwiczkami paleniskiem.

Przeczytaj także: „Meble wypoczynkowe na taras”

Dodaj komentarz