Modny taras z kompozytów – zalety tarasów z desek kompozytowych

Wykonany z nowoczesnych desek taras kompozytowy zachowa swój nienaganny wygląd przed długie lata. Taras z kompozytów pozwoli też stworzyć reprezentacyjne, pełne uroku miejsce relaksu oraz spotkań

fot. Rehau

fot. Rehau

Współczesny taras to element budynku, któremu stawiamy wysokie wymagania. Przede wszystkim musi być solidny oraz odporny na działanie czynników atmosferycznych. Ponieważ często taras stanowi integralną część budynku i jest nierzadko przestrzenią reprezentacyjną, służącą przede wszystkim odpoczynkowi, powinien – nawet po upływie wielu lat – prezentować się równie estetycznie, jak w dniu jego wykonania. Naprzeciw tym oczekiwaniom wychodzą systemowe tarasy kompozytowe oparte na nowoczesnych kompozytach, które bez ryzyka można określi mianem materiału tarasowego XXI wieku.

Właściwości desek kompozytowych

Deski kompozytowe Relazzo firmy Rehau wykonane są z kompozytów, zawierających co najmniej 50% rodzimego drewna. Dzięki temu nie tylko wyglądem przypominają deski drewniane – są też równie przyjemne i ciepłe w dotyku jak one. Eliminują jednak wszystkie wady tego materiału. Deski kompozytowe wchodzące w skład systemu Relazzo, w przeciwieństwie do drewnianych, mogą być wystawiane na długotrwałą ekspozycję słońca, bez ryzyka utraty koloru czy pojawiania się pęknięć. Zachowują swój estetyczny wygląd niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Efekty te uzyskano dzięki opracowaniu zaawansowanej technologicznie receptury, tworzącej nowoczesny kompozyt RAU-WOOD.

Taras z kompozytów na miarę potrzeb

System tarasowy Relazzo pozwala kształtować przestrzeń według indywidualnych upodobań. Przy jego użyciu można zbudować praktycznie dowolny taras – zarówno przydomowy, jak i będący elementem przestrzeni publicznej. Dobrze wkomponuje się on także w zorganizowany na dachu budynku ogród czy firmowe patio.
Do montażu tarasu z desek kompozytowych Relazzo używa się specjalnych klipsów, wykonanych ze stali nierdzewnej V4A. Materiał ten jest odporny na działanie wody, soli i chloru, dzięki czemu taras z kompozytów może przylegać do basenu i innych zbiorników wodnych bez obawy o korozję jego metalowych elementów. Kolejnym aspektem, który przemawia na korzyść desek kompozytowych, jako materiału do wykańczania nawierzchni przy basenach jest antypoślizgowość paneli. Ich powierzchnia jest poddawana procesowi szczotkowania, dzięki czemu deski kompozytowe uzyskują wysoką klasę antypoślizgową. Po ścieżce czy tarasie z kompozytów można więc stąpać bezpiecznie boso nawet, gdy ich powierzchnia jest mokra.

Sprawny montaż tarasu z kompozytów

Deski tarasowe wykonane z kompozytów RAU-WOOD sprzedawane są w kompletnych systemach, zawierających zestaw akcesoriów, niezbędnych do samodzielnego montażu. Po zamontowaniu paneli wszelkie łączenia są niewidoczne, nie ma więc problemu wystających wkrętów, co znacznie poprawia wizualny odbiór przestrzeni tarasowej. Możliwy jest także szybki i bezinwazyjny demontaż tarasu z kompozytów, a także – w razie potrzeby – prosta wymiana lub naprawa pojedynczych desek kompozytowych relazzo. Ważną zaletą desek kompozytowych jest również to, że po ich zamontowaniu taras można od razu eksploatować – materiał ten nie wymaga bowiem szlifowania, lakierowania czy olejowania. Warto też podkreślić, że elementy kompozytowe Rehau skonstruowane są w sposób umożliwiający ich późniejszy recycling, co w dobie szczególnej dbałości o aspekty ekologiczne również nie pozostaje bez znaczenia.

Lubię to 5
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


6 − pięć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>