Inspiracje – dekoracje inne niż kwiaty na balkon i taras

Dekoracje na balkoni taras nie muszą ograniczać się do kwiatów. Również drobne, niepozorne przedmioty zapewnią atrakcyjny wygląd i styl uatrakcyjniając dekoracje balkonu i tarasu.

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

W wystroju wnętrz naszych mieszkań dużą rolę odgrywają bibeloty – pamiątki z wakacji, upominki od najbliższych, drobiazgi z dawnych lat. Skorzystajmy z nich również planując dekoracje na balkon czy przydomowy taras.

Dekoracje na balkon i taras z wakacji: kamienie, muszle

Niekiedy zdarza się nam przywozić z podróży kolorowe kamienie. Cieszą oko ciekawą fakturą, czasem mienią się niczym „księżycowa” skała, niosą w sobie wspomnienie miejsca i krajobrazu, w którym spędziliśmy miłe chwile. Podobnie muszle, bywają częstą pamiątką z nad morza – ich rozmaite kształty wręcz proszą o wykorzystanie w dekoracjach. Nasze dzieci przywożą z wakacji czasami całe kieszenie drobnych muszelek. Wypłukane morską wodą patyki, powykręcane korzenie leśnych krzewów, fragmenty kory to również wdzięczny materiał do dekoracji. Rozbudźmy więc fantazje, nie wyrzucajmy ich zbyt pochopnie – wykorzystajmy je jako dekoracje na balkonie lub na tarasie. Kamienie, muszle, suche patyki warto reprezentacyjnie ułożyć w donicach. Posadzone pomiędzy nimi drobne rośliny i trawy wyglądają surowo, nieco pustynnie i nadają skalny charakter naszej aranżacji.

Kamienie i muszle świetnie prezentują się wraz ze świecami – można je zestawiać w zgrane pastelowe lub kontrastujące kompozycje. Drobnymi kamyczkami i muszlami możne wypełniać przezroczyste naczynia, płaskie misy i patery. Duże, sprawdzą się doskonale jako przyciski obrusu letniego stołu na balkonie lub na tarasie, jednocześnie ciekawie dekorując tą przestrzeń. Pamiętajmy, że moda na marynistyczny styl dekoracji nigdy nie przemija, a na tarasie i balkonie może zyskać szczególny wyraz.

Pasmanteryjne dekoracje na balkon i taras

Sznurek i klamerki do bielizny – choć w połączeniu z balkonem, kojarzą się raczej z suszeniem prania, na tarasie czy balkonie mogą dostać nową rolę. Ściana budynku, przestrzeń pomiędzy barierkami lub osłonami balkonu i tarasu będzie idealnym miejscem do przyczepiania drobnych elementów dekoracyjnych na rozciągnięty sznurku. Filcowe i plastikowe kwiatki i owoce, szmaciane małe maskotki, drewniane obrazki, literki, zwierzątka,– co tylko podpowie nam wyobraźnia i „kufer” domowych rupieci. Wśród lawendy i skandynawskich lampek latem nasz balkon i taras będzie wyglądał wyjątkowo i z pomysłem, a nieprzydatne przedmioty nabiorą uroku.

Balkon
Balkon

fot. Fotolia.com

 

Lubię to 4
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


5 − pięć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>