Wizualizacja tarasu

Budowa tarasu to niemałe przedsięwzięcie, warto się więc do niego odpowiednio przygotować. W tym celu najlepiej wykonać projekt tarasu. Przedstawiamy przykładowe bezpłatne programy do projektowania tarasów, które można znaleźć w sieci.

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

Planując budowę tarasu drewnianego lub modnego ostatnio kompozytowego, inspiracji warto poszukać w internecie (codziennie uzupełniany zbiór inspiracji z całego świata znajdą Państwo m.in. na naszym profilu na Facebooku).

Nie zawsze jednak interesujące nas zdjęcia odzwierciedlają w pełni nasze oczekiwania. Często też nasze dylematy dotyczą podstawowych wyborów – kształtu tarasu, rodzaju desek oraz kolorystyki. W wyborze odpowiedniej budowli pomocne okazują się proste wizualizacje tarasu. Ich wykonanie można zlecić firmie projektowej. Za taką usługę trzeba jednak zapłacić (średni koszt wynosi od około 100 do 200 zł). Na profesjonalny projekt tarasu z pewnością warto zdecydować się gdy planujemy budowę tarasu dużego, rozbudowanego, np. składającego się z kilku poziomów. Taki projekt tarasu warto połączyć z wizualizacją aranżacji przestrzeni tarasowej. Jeśli jednak planujemy wykonanie prostego tarasu ziemnego, jego wizualizację możemy wykonać samodzielnie. W tym celu warto skorzystać z dostępnych w sieci bezpłatnych programów.

Projekt tarasu drewnianego i kompozytowego: wizualizacja tarasu od ręki

Jeden z programów do wizualizacji tarasu znaleźć można na stronie www.dlh-drewno.pl. Ten prosty wizualizer umożliwia nam zaprojektowania tarasu w trzech wiodących stylach – nowoczesnym, klasycznym i tradycyjnym. Pozwala też na wybór jednej z opcji w zależności od tego, która stylistycznie najbardziej będzie odpowiadać bryle naszego domu. Po doborze stylu możemy wybrać kolorystykę budynku najbardziej zbliżoną do naszego domu (kolor elewacji, stolarki okiennej i dachu). Pozwoli nam to sprawdzić, jak wybrane rodzaje desek będą się komponować z barwami zastosowanymi na naszym budynku i wybrać najlepszą kompozycję kolorystyczną. Możemy też dowolnie sprawdzać jak będą się prezentować poszczególne rodzaje desek – m.in. z drewna egzotycznego, np. bangkirai, mukulungu, cumaru, drewna drzew iglastych jak świerk czy modrzew syberyjski oraz deski kompozytowe. Dodatkowa opcja zmiany orientacji ułożenia tarasu – horyzontalna i wertykalna, pozwali wybrać najlepszy układ desek tarasowych. Po wykonaniu wizualizacji możemy też sprawdzić orientacyjny koszt zakupu materiałów. Taki wstępny projekt tarasu pozwoli nam dokładniej sprecyzować nasze preferencje.

Srceen dlh.pl

www.dlh-drewno.pl.

Projekt tarasu z kompozytów w dwóch krokach

Wykonanie samodzielnego projektu tarasu umożliwią nam także narzędzia dostępne na stronie tarasrelazzo.pl/zaprojektuj-taras. Pierwsze z nich to „Fotodesigner” – aplikacja ta w prosty sposób pozwoli zwizualizować nasz pomysł na taras. Dzięki niej będziemy mogli wybrać najbardziej odpowiadający nam kształt tarasowej przestrzeni, kolor desek oraz kierunek ich ułożenia. Jeszcze dokładniejsze zobrazowanie projektu daje nam możliwość wgrania zdjęcia własnego domu. Aplikacja „Konfigurator” pozwoli nam z kolei wykonać dokładny plan tarasu z kompozytów i na jego podstawie obliczyć zapotrzebowanie na materiały. Oprócz kształtu tarasu i profili desek kompozytowych, zmieniać można również kolor i rodzaj powierzchni, długość desek czy rodzaj wykończenia krawędzi. Wykonany projekt tarasu i listę materiałową można zapisać i wydrukować.

Screen rehau.com/pl-pl/

tarasrelazzo.pl/zaprojektuj-taras

Przeczytaj także: „Ile kosztuje profesjonalny projekt tarasu?”

Lubię to 22
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


sześć × = 36

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>