Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Skrzynie ogrodowe na balkon i taras

Skrzynie ogrodowe to praktyczne meble, którą pozwolą nam zachować porządek w przydomowej przestrzeni. W bezpieczny sposób przechowamy w nich podręczne akcesoria, narzędzia czy zabawki. Skrzynie ogrodowe sprawdzą się zarówno na rozległej działce, jak i na niedużym balkonie czy tarasie.

Niezależnie od tego, jak dużą przestrzenią ogrodu, tarasu czy balkonu dysponujemy, aby pozostała funkcjonalna, musi być uporządkowana. Przechowywane na przydomowej przestrzeni przedmioty i narzędzia powinny mieć swoje miejsce. W tym celu najlepiej sprawdzają się skrzynie ogrodowe, które pozwolą nam ukryć różne przedmioty, gdy akurat nie są używane i zachować uporządkowany wygląd najbliższego otoczenia domu. Dzięki skrzyniom przechowywane przedmioty będą też zawsze pod ręką.

Skrzynie ogrodowe na każdą przestrzeń

Rozmiary skrzyń ogrodowych dopasowane są do funkcji, jaką mają pełnić. W sprzedaży znaleźć można pojemniki o zróżnicowanej długości (zwykle wynosi ona od około 120 do 160 cm), wysokości (najczęściej 60-80 cm), szerokości, jak i pojemności. Skrzynie ogrodowe pomieszczą obszerne poduszki ogrodowe, złożoną suszarkę na bieliznę, nieużywane doniczki i zapasy ziemi doniczkowej w workach, a także narzędzia i sprzęt ogrodowy.
W ofercie sklepów znaleźć możne skrzynie wykonane z drewna, tworzywa sztucznego oraz popularnego technorattanu. Drewniane skrzynie ogrodowe sprawdzają się szczególnie dobrze w większych, tradycyjnych ogrodach. Z powodzeniem przechowamy w nich akcesoria ogrodnicze, które nie powinny zostawać na widoku.

www.meblobranie.pl / fot. Keter
www.meblobranie.pl / fot. Keter

Największą popularnością cieszą się skrzynie ogrodowe z tworzywa, takie jak skrzynie marki Keter, wykonane z trwałego i mocnego polipropylenu. Cechuje je wysoka trwałość i odporność na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Są przy tym stosunkowo lekkie, dzięki czemu bez problemu przeniesiemy je w docelowe miejsce. Wyglądem mogą przypominać skrzynie wykonane z drewna, dostępne są też w różnych kolorach, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je do pozostałego wyposażenia balkonu czy tarasu. Skrzynie te są całkowicie wodoodporne – chronią przedmioty znajdujące się wewnątrz przed wodą, jednocześnie zapewniając wentylację zabezpieczającą przed wilgocią. Skrzynie ogrodowe z tworzywa są także odporne na działanie promieniowania UV, dzięki czemu nie blakną nawet wystawione na długotrwałą ekspozycję słońca.

Najwyższą jakością, designem ale i ceną wyróżniają się skrzynie ogrodowe wykonane z modnego technorattanu. Do złudzenia przypominają one pojemniki wykonane z naturalnego rattanu, są jednak od nich bardziej wytrzymałe i odporne na działanie niekorzystnych czynników, nie wymagają też praktycznie żadnej konserwacji. Skrzynie mogą imitować plecionkę płaską lub półokrągłą, która sprawia, że jeszcze w większym stopniu przypominają naturalny rattan. Podobnie jak skrzynie z polipropylenu są wodoodporne i nie blakną pod wpływem słońca. W sprzedaży znaleźć można zarówno skrzynie w odcieniach brązu, jak i modnej ostatnio złamanej bieli. Ciekawy efekt zapewniają m.in. skrzynie wyplatane naprzemiennie z pasków w ciemniejszych i jaśniejszych odcieniach brązu.

www.meblobranie.pl / fot. Keter
www.meblobranie.pl / fot. Keter

Invalid Displayed Gallery

Funkcjonalność a skrzynie ogrodowe

Skrzynie ogrodowe służą nie tylko do przechowywania różnych przedmiotów. Mogą także pełnić funkcję praktycznego siedziska na tarasie lub balkonie czy ławki ogrodowej. Wybierając skrzynię z siedziskiem warto sprawdzić czy posiada ona certyfikat gwarantujący jej odpowiednią wytrzymałość. W sprzedaży znaleźć można skrzynie utrzymujące wagę nawet 345 kilogramów, dzięki czemu bez obaw mogą na nich usiąść dwie dorosłe osoby.
Ciekawym rozwiązaniem są również ławki ogrodowe ze skrzynią. Można w nich przechowywać różne przedmioty oraz wygodnie usiąść i odpocząć. Taka łatwa będzie bardzo dobrze pełnić swoje funkcje zarówno na balkonie, tarasie jak i w ogrodzie.

www.meblobranie.pl / fot. Keter
www.meblobranie.pl / fot. Keter

Proste skrzynie ogrodowe wyposażone są w wytrzymałe wieko na tradycyjnych zawiasach. W skrzyniach z technorattanu spotkać też można praktyczne siłowniki gazowe, które sprawiają, że wieko łatwiej się otwiera, a zamykając nie trzaska. Jeśli chcemy przechowywać w skrzyni narzędzia czy cenne sprzęty możemy je zamknąć na kłódkę. Jest to możliwe dzięki specjalnie przystosowanej pokrywie. W ten sposób możemy być pewni, że nasze rzeczy będą bezpieczne.
Wszystkie skrzynie ogrodowe to meble mobile. Wyposaża się je w poręczne uchwyty boczne lub uchwyty i kółka znajdujące się na spodzie. Umożliwiają one łatwe przenoszenie pojemników bez większego wysiłku.
Skrzynie ogrodowe z tworzywa i technorattanu nie wymagają żadnej konserwacji. Są też łatwe do utrzymania w czystości. Do ich czyszczenia wystarczy myjka z wodą (dopuszczalne jest też stosowanie łagodnych środków czyszczących).

Invalid Displayed Gallery

Szafy ogrodowe

Do przechowywania przedmiotów o większych gabarytach przystosowane są szafy ogrodowe. Podobnie jak skrzynie wykonuje się je najczęściej z trwałego tworzywa sztucznego, mają one jednak większe wymiary – pomieszczą m.in. kosiarkę, rower, krzesła ogrodowe, a nawet kosze na śmieci. Wyposażone są w prostokątne, podwójne drzwi o różnych szerokościach, ułatwiające wykładanie i wyjmowanie przechowywanych przedmiotów i sprzętów. Drzwi szaf ogrodowych przystosowane są do zamknięcia na kłódkę, dzięki czemu szafy stają się bezpiecznym miejscem przechowywania. Od spodu wyposażenie szafy chroni wytrzymała podłoga. Zabezpiecza ona przed wodą, błotem czy szkodliwym działaniem gryzoni. Wnętrze szaf ogrodowych jest też chronione przed czynnikami zewnętrznymi i jednocześnie dobrze wentylowane, dzięki czemu przechowywanym przedmiotom nie zagraża wilgoć i pleśń.

www.meblobranie.pl / fot. Keter
www.meblobranie.pl / fot. Keter

Invalid Displayed Gallery

Przeczytaj także: „Efektowne meble tarasowe niczym z technorattanu”

Dodaj komentarz