SOPREMA, światowa firma specjalizująca się m.in. w izolacjach przeciwwodnych i ociepleniach budynków objęła większościowy pakiet udziałów Termo Organika Sp. z o.o.

Soprema Termo Organika

Założona w 1908 r. w Strasburgu SOPREMA jest niezależną spółką rodzinną o światowym zasięgu. Grupa SOPREMA jest obecna w 90 krajach i ma 67 zakładów produkcyjnych w Europie, Ameryce Północnej i Azji. W 2018 r. osiągnęła przychody w wysokości 2,75 mld €. Bazując na swojej tradycyjnej podstawowej działalności w zakresie produkcji i instalacji wyrobów do izolacji przeciwwodnej, firma dokonała dywersyfikacji w kierunku nowych rynków, takich jak m.in. materiały termoizolacyjne, przejmując większościowy pakiet udziałów Termo Organika Sp. z o.o.

Soprema

Siedziba i zakład produkcyjny SOPREMA w Strasburgu

Soprema

Zakład produkcyjny SOPREMA w Błoniu

TERMO ORGANIKA została założona w 1997 r. w Mielcu i jest największym w Polsce producentem płyt styropianowych. Spółka ma pięć fabryk: cztery zakłady produkcji styropianu – w Mielcu, Głogowie, Siedlcach i Rypinie oraz zakład produkcyjny chemii budowlanej w Pyrzycach. Firma posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, obejmującą swoim zasięgiem obszar całego kraju.
TERMO ORGANIKA produkuje wysokiej jakości materiały izolacyjne: płyty styropianowe w kropki (z prawami wyłączności) oraz najbardziej zaawansowane technicznie szare płyty styropianowe wytwarzane z surowców zawierających kompozyt, który poprawia własności izolacyjne produktu. Od momentu powstania, TERMO ORGANIKA kładzie szczególny nacisk na jakość swoich wyrobów, a jej wykwalifikowana, profesjonalnie przeszkolona kadra pracuje według najwyższych międzynarodowych standardów. W 2018 r. przychody TERMO ORGANIKI osiągnęły 82 mln €. Spółka jest liderem polskiego rynku termoizolacji styropianowych w budownictwie.

Przejęcie udziałów w Termo Organice wzmocni realizowaną przez SOPREMĘ strategię budowy mocnej pozycji w Europie Środkowej i Wschodniej, a w szczególności w Polsce, w której SOPREMA już dokonała strategicznej inwestycji: w 2010 r. zbudowała w Błoniach pod Warszawą nowoczesną fabrykę systemów izolacji przeciwwodnej i papy bitumicznej. Stąd SOPREMA oferuje najlepsze w swojej klasie, stałe i płynne systemy hydroizolacji dla wszystkich typów budynków i inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Wyroby z fabryki w Błoniach SOPREMA eksportuje do szeregu krajów, w tym do Szwecji, Finlandii, Republiki Czeskiej, Rumunii i na Węgry.

Zarząd TERMO ORGANIKI pozostanie bez zmian, a zarządzający będą nadal wspólnikami spółki i w dalszym ciągu będą w pełni odpowiedzialni za rozwijanie jej działalności. Plany na przyszłość obejmują zwiększanie i doskonalenie portfela produktów i systemów oraz rozwijanie synergii z siecią spółek SOPREMA w celu oferowania klientom coraz lepszych rozwiązań oraz zwiększania potencjału eksportowego TERMO ORGANIKI.

Lubię to 0
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem − = 1

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>