Taras, który świeci w ciemności

Taras z kostki brukowej to popularne rozwiązanie. Kostki betonowe są chętnie wybieranym produktem, m.in. z uwagi na bogatą ofertę producentów, która pozwala stworzyć wymarzony taras w stylu nowoczesnym, rustykalnym, jak i klasycznym. Ten rodzaj nawierzchni tarasowej swą popularność zawdzięcza również dobrym parametrom – kostki betonowe są materiałem trwałym, charakteryzują się dużą odpornością na obciążenia, uszkodzenia i działanie czynników atmosferycznych.

fot. Polbruk Lumia

fot. Polbruk Lumia

Przeglądając ofertę producentów natknąć się można na kostki brukowe, które… świecą po zmroku. Za dnia ich wygląd nie różni się od standardowych produktów tego typu, jednak nocą wykonana z nich nawierzchnia świeci delikatnym niebiesko-zielonym światłem.

Kostki brukowe inne niż wszystkie

Świecące kostki brukowe nie wymagają zasilania sieciowego ani akumulatorowego czy wykonywania zewnętrznej instalacji elektrycznej. Zdolność luminescencji zawdzięczają dodatkom luminoforów – specjalnych substancji syntetycznych, emitujących fale świetlne. Zawarte w kruszywie kostek luminofory za dnia pochłaniają energię promieniowania słonecznego, a w nocy oddają ją w postaci delikatnego światła.
Świecące kostki brukowe pozwolą stworzyć dekoracyjny efekt nie tylko na tarasie, ale również na innych elementach posesji – np. podjazdach, chodnikach i ścieżkach ogrodowych. Takie kostki to nowość w ofercie produktów nawierzchniowych. Dostępne są przeważnie na zamówienie, chcąc zakupić wybrany produkt, warto więc zwrócić się do jego producenta.

Taras, który świeci w ciemności

Świecące kostki brukowe możemy zastosować na całym tarasie lub tylko miejscowo. Decydując się na wykonanie całej nawierzchni z luminescencyjnych produktów uzyskamy powierzchnię, która po zmroku stworzy efektowną płaszczyznę wyglądem przypominającą gwieździste niebo. Taras z takich kostek stanie się dekoracją posesji, zyska magiczną aurę po zmroku i umili nam wieczory spędzane na świeżym powietrzu.
Kostki betonowe z luminoforami możemy też wykorzystać do stworzenia wzoru tarasowej nawierzchni widocznego jedynie po zmroku – np. ułożyć je na kształt nachodzących na siebie kwadratów, rombów czy okręgów.
Świecących kostek możemy też użyć do zaakcentowania krawędzi tarasu. Ułożone wzdłuż jego brzegów będą wyznaczać granice tej przydomowej przestrzeni po zachodzie słońca. Takie kostki brukowe sprawdzą się również podczas wykonywania ścieżek czy schodów prowadzących na taras. Wydobędą je z mroku, dzięki czemu staną się bezpieczniejsze w użytkowaniu i przy tym bardzo efektowne.

fot. Polbruk Lumia

fot. Polbruk Lumia

 

 

 

Lubię to 5
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


dziewięć − = 5

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>