Kategorie
Balkon Budowa i materiały Deski drewniane Inne

Drewniana podłoga na balkonie, czyli podesty i deski zamiast ceramiki

Płytki ceramiczne to nie jedyny sposób wykończenia płyty balkonowej. Rosnące grono zwolenników zyskuje również drewniana podłoga na balkonie. Można ją wykonać stosując drewniane płytki lub deski tarasowe.

Kategorie
Budowa i materiały Inne Inspiracje Taras

Płyty betonowe imitujące drewno

Jeśli marzy nam się trwały i efektowny taras w rustykalnym stylu dobrym wyborem będą płyty betonowe imitujące drewno. Wyglądem przypominają nadgryzione zębem czasu naturalne drewniane deski lub modne podkłady kolejowe.

Kategorie
Balkon Budowa i materiały Konstrukcja balkonu Nawierzchnie

Jak ułożyć płytki na balkonie?

Balkon wykończony płytkami ceramicznymi może nam służyć przez długie lata. Musimy tylko wybrać odpowiednie płytki, ułożyć je zgodnie z zasadami sztuki budowlanej, a także odpowiednio o nie dbać. Układamy płytki na balkonie krok po kroku.

Kategorie
Budowa i materiały Deski kompozytowe Konstrukcja tarasu Nawierzchnie Taras

Konstrukcja pod deski kompozytowe – budowa tarasu z kompozytów – warianty

Deski kompozytowe to coraz częściej wybierany materiał do budowy tarasu. Nic dziwnego – swym wyglądem przypominają deski drewniane są jednak od nich trwalsze i nie wymagają konserwacji. Taras z kompozytów można zbudować na kilka sposobów. Może on zostać osadzony m.in. na wylewce betonowej, klinach poziomujących z tworzywa sztucznego, słupach lub bloczkach betonowych.

Kategorie
Budowa i materiały Kamień

Układanie płytek kamiennych na tarasie

Aby taras z płytek kamiennych spełniał swoją funkcję, musi zostać prawidłowo wykonany. Ważne są wszystkie etapy prac – zarówno wykonanie podbudowy, jak i samo układanie płytek. Od precyzji przeprowadzonych prac zależy estetyka tarasu, a także stabilność nawierzchni oraz przesiąkliwość gruntu. Układanie płytek kamiennych na tarasie – jak powinien wyglądać przebieg prac?

Kategorie
Budowa i materiały Płytki tarasowe Taras

Taras na gruncie z płyt betonowych. Budowa tarasu w jeden dzień

Budowa trasu na gruncie to szybki i ekonomiczny sposób na zaaranżowanie przydomowej przestrzeni na rzecz wypoczynku. Taras na gruncie wykonany np. z płyt betonowych, imitujących te kamienne, może powstać już w jeden dzień. Zobacz, jak krok po kroku zbudować własny taras ziemny.

Kategorie
Balkon Budowa i materiały Nawierzchnie

Posadzka na balkonie – gres, klinkier, drewno a może kompozyt?

Do wykończenia posadzki na balkonie najczęściej wybieramy gres lub klinkier. Coraz częściej na balkonach wykorzystuje się również ponadczasowe drewno oraz wyróżniające się wysoką trwałością deski kompozytowe.