Kategorie
Balkon Rośliny Taras Wyposażenie Wyposażenie

Pachnące rośliny na balkon i taras

Wybierając rośliny balkon i taras, zwróćmy uwagę nie tylko na to jak wyglądają, ale też jakie zapachy wydzielają. Przyjrzyjmy się tym gatunkom, które wytwarzają olejki eteryczne o terapeutycznym działaniu na nasz organizm. Zobaczmy, dlaczego warto stworzyć z naszej przydomowej przestrzeni aromatyczną oazę.

Kategorie
Balkon Rośliny Taras Wyposażenie Wyposażenie

Jakie wybrać iglaki na balkon i taras?

Przestrzeń balkonu i tarasu zimą nie musi świecić pustką. Aby umilić sobie widok zza tarasowej lub balkonowej szyby, na balkonie lub tarasie warto ustawić pojemniki z zimozielonymi iglastymi drzewkami czy krzewami. Wprowadzą ona w przydomową przestrzeń trochę życia i pozytywnej energii i umilą nam widoki za oknem.

Kategorie
Balkon Rośliny Wyposażenie Wyposażenie

Rośliny balkonowe zimą

Przed nadejściem zimy należy zatroszczyć się o rośliny balkonowe i tarasowe. Nie wszystkie przetrwają na zewnątrz, gdy temperatura spada poniżej zera. Jak przezimować kwiaty balkonowe? Które możemy przechować w mieszkaniu?

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Rośliny Taras

Kwiaty na balkon i taras: narcyzy i krokusy

Kwiaty na balkon i taras z reguły nie tylko zdobią miejsce naszego wypoczynku, ale też działają jak naturalna aromaterapia. Wiosenne kwiaty, takiej jak krokusy i narcyzy występują w licznych odmianach, w niemal każdym odcieniu, więc każdy wybierze coś dla siebie.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Rośliny Taras

Gazania – kwiaty na taras i balkon

Gazania lśniąca to doskonała propozycja na nasłonecznione tarasy i balkony. Jej niewielka wysokość i wielobarwne kwiaty, przypominające nieco gerbery sprawiają, że doskonale prezentuje się w pojemnikach i donicach ustawionych na naszych przydomowych przestrzeniach

Kategorie
Balkon Rośliny Taras Wyposażenie Wyposażenie

Drzewa na taras i balkon

W donicach na balkonie i tarasie możemy zasadzić rośliny, które stworzą miniaturowy las. Drzewa na taras i balkon to głównie gatunki ozdobne, dobrze czujące się w pojemnikach. Sprawdź, jakie wybrać.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Rośliny Taras

Surfinie na taras i balkon

Surfinie to zwisająca odmiana petunii. Ich girlandy całkiem zawładnęły tarasami i balkonami, choć kwiaty te znane są od niedawna. Aby obficie kwitły potrzebują naszej czułej opieki.