Kategorie
Taras Wyposażenie

Ogrzewanie na taras i nie tylko

Promienniki, parasole grzewcze i kolumny Heatray sprawią, że użytkowanie tarasów i innych przestrzeni na świeżym powietrzu będzie możliwe i przede wszystkim przyjemne również poza sezonem letnim. Urządzenia te sprawdzą się nie tylko na tarasach ale również na balkonach, w ogródkach restauracyjnych czy na pomostach.

Użytkowanie przestrzeni zewnętrznych nie musi kończyć się wraz z końcem lata. Komfortowe ciepło na tarasie, balkonie czy w restauracji na świeżym powietrzu zapewnią nam elementy systemu grzewczego Heatray.

Elektryczne promienniki grzewcze – ogrzewanie na taras i nie tylko

To specjalne wodoodporne panele służące do ogrzewania przestrzeni zadaszonych lub znajdujących się na wolnym powietrzu. Promienniki ERH w odróżnieniu do konwencjonalnych urządzeń grzewczych wytwarzają przyjemne, równomierne ciepło, podobne do ciepła słonecznego, ale bez obecności szkodliwego promieniowania UV. Ciepło wytwarzane przez promienniki jest promieniującą energią podczerwieni o długości 4-5 mikronów. Jest to zdrowe, niewidzialne ciepło łatwo przyswajanym przez ciało ludzkie. Promienniki ERH przekazują je w określonym kierunku ogrzewając ludzi a nie pustą przestrzeń. Bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko na tarasach czy w ogródkach restauracyjnych ale także w ogrodach zimowych i na werandach.

Urządzenia te mogą być zamontowane wewnątrz lub na zewnątrz budynku za pomocą wsporników ściennych lub sufitowych, zawieszenia tubowego oraz łańcuchowego, a nawet wbudowane w podwieszane sufity czy zintegrowane z całorocznym parasolem Heatray. Promienniki najlepiej jest montować na wysokości 2,3-3 m od poziomu posadzki. Sprawne sterowanie pracą kilkoma zintegrowanymi panelami grzewczymi zapewni moduł sterujący Celmec. Ponadto wybrane modele promienników ERH wyposażone są w opcję ustawiania mocy grzania (poziom wysoki/niski) dzięki czemu są jednym z najbardziej wydajnych energetycznie systemów na rynku.

Invalid Displayed Gallery

Parasole całoroczne Heatray

W miejscach niezadaszonych bardzo dobrze sprawdzają się parasole grzewcze Heatray. Łączą one ochronę przed deszczem z komfortem cieplnym nawet w chłodne jesienne czy zimowe dni. Parasole grzewcze Heatray to trwałe konstrukcje zaprojektowane z myślą o działaniu niekorzystnych warunków atmosferycznych, w tym silnych podmuchów – stawią one czoła wiatrom o prędkości dochodzącej nawet do 120 km/h. Parasole grzewcze Heatray mogą być więc z powodzeniem stosowane również na przestrzeniach otwartych. Wysoką trwałość zapewniają swej solidnej konstrukcji – szkielet parasoli stanowi ocynkowana, aluminiowana stal dodatkowo pokryta podwójną warstwą farby proszkowej. Czasze parasoli wykonane są tkanin PVC pokrytych powłoką PVDF. Dzięki temu są odporne na działanie promieni UV, brudu i pleśni oraz łatwe w konserwacji.

Sercem parasoli grzewczych Heatray są promienniki ERH, dostarczające przebywającym pod parasolem ludziom przyjemne ciepło. Dodatkowo parasole grzewcze mogą być wyposażone w zintegrowany system oświetlenia Celight. Dzięki temu mamy możliwość użytkowania parasoli również po zmroku. Ich ciepłe, białe światło odbija się od tkaniny parasola, uzupełniając ciepło promiennikowego systemu ogrzewania.

Parasole grzewcze Heatray sprawdzą się szczególnie dobrze w ogródkach gastronomicznych, mogą być także montowane na drewnianych pomostach, balkonach, tarasach, dachach i betonowych podłożach promenad. Dzięki systemowi łączenia parasoli w trwałe konstrukcje istnieje możliwość tworzenia całorocznych przestrzeni użytkowych. Parasole mogą być łączone w systemy o różnych konfiguracjach i wymiarach. To najszybszy i najtańszy sposób na stworzenie stałej konstrukcji bez konieczności uzyskania pozwoleń budowlanych. Jest to też najmniej inwazyjny sposób pozyskania dodatkowej kubatury w restauracji, pubie, hotelu czy prywatnej rezydencji.

Invalid Displayed Gallery

Kolumny grzewcze Heatray

Nowością na rynką, umożliwiającą przedłużenie okresu użytkowania tarasów i ogródków gastronomicznych w ciepłej i przyjemnej atmosferze są kolumny grzewcze Heatray. Te stylowe i nowoczesne kolumny bazują na promiennikach elektrycznych ERH, dostarczając przyjemne ciepło znajdującym się w ich pobliżu osobom. Tworzą jednocześnie stylowy i elegancki element małej architektury. Oprócz wyjątkowego wzornictwa kolumny grzewcze Heatray cechuje wysoka odpornością na warunki atmosferyczne oraz bezpieczeństwo użytkowania. Mogą być z powodzeniem stosowane na tarasach, w ogrodach, między stolikami i pod zadaszeniami gdzie nie ma możliwości zamontowania promienników na ścianie lub suficie.

Invalid Displayed Gallery

Dodaj komentarz