Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras Wyposażenie Wyposażenie

Jak zasłonić się przed sąsiadami? Boczna osłona balkonu i tarasu

Mieszkając w bloku nie jesteśmy wcale skazani na pełną inwigilację sąsiadów, gdy odpoczywamy na balkonie lub tarasie. Odpowiednio dobrana boczna osłona balkonu uchroni nas przed wzrokiem osób postronnych. Przedstawiamy kilka pomysłów na przesłony balkonowe i tarasowe.

Kategorie
Inspiracje Taras Wyposażenie

Paleniska ogrodowe

Ciepło na tarasie, a przy tym przyjemną atmosferę domowego ogniska zapewnią nam estetyczne i funkcjonalne paleniska ogrodowe. Sprawdzą się jako ogrzewanie tarasu w chłodniejsze wieczory, zbudują niepowtarzalny klimat i intymną atmosferę, mogą też pełnić funkcję grilla.

Kategorie
Inspiracje Taras Wyposażenie

Dywan ogrodowy – dywany na taras

Dywan ogrodowy to propozycja dla osób, które chcą wprowadzić odrobinę domowego klimatu na swój taras. Wykonany z materiałów odpornych na działanie warunków zewnętrznych będzie nie tylko przytulną, ale i funkcjonalną dekoracją przydomowej przestrzeni.

Kategorie
Inspiracje Taras

Jak usunąć plamy z desek kompozytowych?

Deski kompozytowe to materiał odporny na zabrudzenia. Wiele produktów w kontakcie z materiałem kompozytowym nie pozostawia trwałego śladu na deskach dobrej jakości, a ewentualne plamy znikają w dość krótkim czasie. Są jednak produkty, które mogą pozostawiać trwałe plamy na tarasie z desek kompozytowych, zwłaszcza jeśli nie zadbamy o szybkie usunięcie zabrudzeń.

Kategorie
Inspiracje Taras

Pomysł na taras – taras blisko natury

Planując wykonanie tarasu warto mieć na uwadze otaczające nas elementy natury. Drzewa, skały czy zbiorniki wodne nie muszą stać na przeszkodzie budowie tarasu. Rozważmy wkomponowanie tych elementów w jego przestrzeń. To niezwykle ciekawy i nietrudny do zrealizowania pomysł na taras inny niż wszystkie.

Kategorie
Inspiracje Taras Wyposażenie

Lampy w kształcie kul – dekoracyjne oświetlenie tarasu

Ogrodowe lampy w kształcie kul zyskały popularność dzięki swej prostocie i nowoczesności. Z powodzeniem możemy nimi zastąpić klasyczne lampy stojące, i zmienić tym samym nasz taras po zmroku w miejsce przyjazne, a zarazem bardzo efektowne.

Kategorie
Inspiracje Taras

Nowoczesny taras. Jak wygląda taras w nowoczesnym stylu?

Trendy obowiązują nie tylko w modzie, ale również w architekturze, co oczywiście tyczy się także tarasów i balkonów. Powtarzalność kształtów, form, materiałów wykończeniowych oraz wystroju, pozwala nam na określenie tendencji, jakie panują obecnie w świecie projektantów. Czym charakteryzuje się nowoczesny taras?

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

5 pomysłów na świąteczne dekoracje na zewnątrz domu

Okres tuż przed Bożym Narodzeniem to czas, kiedy świątecznie przyozdabiamy wnętrza domu. Dla wielu z nas dekoracje pomieszczeń mieszkalnych są równie ważne, jak te przed budynkiem. Mamy więc dla was kilka pomysłów na świąteczne dekoracje na zewnątrz domu. Możecie nimi przyozdobić nie tylko strefę wejścia, ale również przydomowe tarasy oraz balkony.

Kategorie
Budowa i materiały Inspiracje Taras

Ogród zimowy – co warto o nim wiedzieć?

Potrzeba dostępu do światła naturalnego i obcowania z naturą sprawia, że przydomowe ogrody zimowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pozwalają na całoroczny wypoczynek wśród roślin z szerokim widokiem na otoczenie. Są zarazem najatrakcyjniejszym sposobem na powiększenie domowej przestrzeni.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

Jesienna aranżacja balkonu i tarasu

Lato już prawie za nami, korzystajmy więc z uroków złotej pory roku. Aby taras i balkon jesienią wyglądał nastrojowo, potrzebne będą sezonowe detale. Jesienna aranżacja balkonu i tarasu – dekoracje i inspiracje.