Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Modne donice na balkon i taras

Jeśli chcemy odświeżyć aranżację tarasu lub balkonu bez narażania się na zbyt wysokie koszty, warto postawić na efektowne doniczki. Modne donice to przede wszystkim te wykonane z tworzywa. Dużą popularnością cieszą się również osłonki wykonane z metalu oraz ponadczasowe donice ceramiczne, które przybierają coraz nowocześniejsze formy.

Kategorie
Taras Wyposażenie

Jak wybrać idealne meble metalowe na taras?

Meble metalowe zaliczają się od wielu lat do najbardziej tradycyjnych rozwiązań na taras i do ogrodu. Trudno się dziwić. Wyróżniają się ponadczasową elegancją i subtelną formą, którą łatwo wkomponować w przydomową przestrzeń.

Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Drzewa kolumnowe w doniczkach – ogród na balkonie i tarasie

Zastanawiasz się jakie rośliny mogą ozdobić Twój taras lub balkon? Ciekawą propozycją na aranżację przydomowej przestrzeni są owocowe drzewa kolumnowe, czyli odmiana drzew charakteryzująca się wąskim, smukłym pokrojem. Oto kilka powodów, dla których warto udekorować taras lub balkon drzewami w doniczkach.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras Wyposażenie Wyposażenie

Jak zasłonić się przed sąsiadami? Boczna osłona balkonu i tarasu

Mieszkając w bloku nie jesteśmy wcale skazani na pełną inwigilację sąsiadów, gdy odpoczywamy na balkonie lub tarasie. Odpowiednio dobrana boczna osłona balkonu uchroni nas przed wzrokiem osób postronnych. Przedstawiamy kilka pomysłów na przesłony balkonowe i tarasowe.

Kategorie
Taras Wyposażenie

Meble tarasowe z technorattanu – co warto o nich wiedzieć?

Meble tarasowe z technorattanu wyglądają niczym te wykonane z surowca naturalnego, jakim jest rattan. Są jednak pozbawione jego wielu wad, dzięki czemu posłużą nam przez wiele sezonów bez obaw o zniszczenia spowodowane oddziaływaniem niekorzystnych czynników.

Kategorie
Inspiracje Taras Wyposażenie

Paleniska ogrodowe

Ciepło na tarasie, a przy tym przyjemną atmosferę domowego ogniska zapewnią nam estetyczne i funkcjonalne paleniska ogrodowe. Sprawdzą się jako ogrzewanie tarasu w chłodniejsze wieczory, zbudują niepowtarzalny klimat i intymną atmosferę, mogą też pełnić funkcję grilla.

Kategorie
Inspiracje Taras Wyposażenie

Dywan ogrodowy – dywany na taras

Dywan ogrodowy to propozycja dla osób, które chcą wprowadzić odrobinę domowego klimatu na swój taras. Wykonany z materiałów odpornych na działanie warunków zewnętrznych będzie nie tylko przytulną, ale i funkcjonalną dekoracją przydomowej przestrzeni.

Kategorie
Balkon Polecamy Taras Wyposażenie Wyposażenie

Pachnące rośliny na balkon i taras

Wybierając rośliny balkon i taras, zwróćmy uwagę nie tylko na to jak wyglądają, ale też jakie zapachy wydzielają. Przyjrzyjmy się tym gatunkom, które wytwarzają olejki eteryczne o terapeutycznym działaniu na nasz organizm. Zobaczmy, dlaczego warto stworzyć z naszej przydomowej przestrzeni aromatyczną oazę.

Kategorie
Inspiracje Taras Wyposażenie

Lampy w kształcie kul – dekoracyjne oświetlenie tarasu

Ogrodowe lampy w kształcie kul zyskały popularność dzięki swej prostocie i nowoczesności. Z powodzeniem możemy nimi zastąpić klasyczne lampy stojące, i zmienić tym samym nasz taras po zmroku w miejsce przyjazne, a zarazem bardzo efektowne.

Kategorie
Taras Wyposażenie

Czym i jak czyścić taras z kostki brukowej?

Po zakończeniu sezonu i przed rozpoczęciem nowego, taras z kostki brukowej warto dokładnie wyczyścić. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że nawierzchnia dłużej zachowa swą trwałość i nienaganny wygląd. Przed przystąpieniem do prac warto sprawdzić, jak czyścić kostkę brukową.