Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Donice metalowe na taras

Moda wyznacza kierunki nie tylko w kwestii ubioru, ale również architektury oraz wystroju wnętrz. Niezaprzeczalnie panuje również na tarasie. Donice metalowe to dobra propozycja dla miłośników bardzo modnego ostatnio nowoczesnego stylu.

Trwałe, solidne, efektowne i doskonale wkomponowujące się w nowoczesne aranżacje. Takie są donice metalowe, które swym ascetycznym designem podbijają nie tylko rynek wnętrzarski. Swoją mocną pozycję zaznaczyły także na tarasach, balkonach i patiach.

Donice metalowe pod lupą

Surowiec z jakiego powstają donice metalowe sprawia, że są one odporne na mróz i zmienne warunki atmosferyczne. Stal ocynkowana powoduje, że produkt nie pokryje się rdzą i będzie stanowił doskonałą osłonę bryły korzeniowej roślin przez wiele sezonów. Zarówno deszcz jak i obfite podlewanie nie wpłyną na zmianę właściwości metalowych donic. Wśród szerokiej oferty rynkowej znaleźć można również donice metalowe malowane proszkowo, co pozwala im uzyskać dowolny kolor, jednak warto wiedzieć, że tylko te niepowlekane można bez obaw stosować na zewnątrz.

fot. Andrewex
fot. Andrewex

Estetyczne donice metalowe

Każdy taras, balkon, ganek czy na przykład hol wejściowy w domu, zyska niebanalną ozdobę, jeśli zdecydujemy się na zakup donic wykonanych z metalu. Mają one najczęściej kształt walca lub sześcianu. Smukłości dodaje im zwężenie ku dołowi. Niektóre modele wzbogacone są ozdobnymi elementami z innych surowców. Efektowne szlify oraz nacięcia w stali urozmaicają jednolitą powierzchnię donic. Surowość metalu idealnie komponuje się z nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Donice metalowe dobrze prezentują się na tle betonowych ścian czy przemysłowych posadzek. Nie stoją też w sprzeczności z bardziej tradycyjnymi materiałami jak klinkier, kamień czy drewno, które zawierane są we współczesnych wizjach projektowych.

Wielkość donic a sposób aranżacji

Nieduże donice metalowe, o wysokości około 30 cm, będą doskonałą oprawą dla kwiatów ozdobnych i niewielkich sadzonek balkonowych. Ważą zwykle około 1 kg, więc będą dość stabilne i mało podatne na podmuch wiatru. Większe, osiągające ponad pół metra wysokości ważą nawet 3 kg. Pokaźnych gabarytów donice metalowe, wraz z wagą ziemi wsypanej do środka to wyjątkowo masywna ozdoba balkonu czy tarasu. Specyfika i walory estetyczne donic z metalu sprawiają, że nie trzeba koniecznie kierować się zasadą proporcji podczas wyboru sadzonek. W wysokich i masywnych modelach pięknie prezentują się nawet miniaturowe rośliny. Zyskują one wyrazistą oprawę oraz spektakularne miejsce ekspozycji. Dzięki minimalistycznej formie pojemników nawet zielone, pozbawione kwiatów krzewy wyglądają jak dzieła sztuki.

Invalid Displayed Gallery

W odpowiedzi na “Donice metalowe na taras”

paskudne plastiki zamieniłam na metal, w końcu uzyskałam efekt jaki chciałam, ciekawe wzory donic znalazłam też w sklepie internetowym

Dodaj komentarz