Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Drewniane donice ogrodowe

Drewniane donice ogrodowe doskonale wtapiają się w aranżację ogrodu i otaczającą taras naturę. Stanowią komplementarny dodatek dla roślin ozdobnych, pasują do każdego stylu architektonicznego.

Drewniane donice ogrodowe to dobre rozwiązanie dla osób ceniących piękno naturalnego surowca. Będą dobrze spełniały swoją funkcję jeśli do ich powstania zostanie zastosowany odpowiedni materiał. Aby były trwałe warto nabyć je od sprawdzonych producentów.

Drewniane donice ogrodowe – wzory i modele

Drewno jest surowcem bardzo łatwo poddającym się obróbce i powszechnie stosowanym. Dzięki temu możemy wybrać do naszej aranżacji dowolnej wielkości pojemnik. Drewniane donice ogrodowe przyjmują często kształt skrzyń o prostopadłych ścianach łączonych na wpust czy pojemników o rzucie sześciokąta. Do wyboru mamy też popularne ostatnio modele z dołączoną kratką na pnącza oraz wiszące skrzynki na kwiaty, które możemy zamontować pod oknem albo na balustradzie balkonowej.

Invalid Displayed Gallery

Donice ogrodowe z drewna w aranżacjach

W dużych formach drewnianych pojemników pięknie prezentują się modne dziś na tarasach iglaki. Obszerne skrzynie sprawdzą się jako mały ogród. Bez trudu stworzymy w nim kompozycję z tui, jałowców, kosodrzewin oraz miniaturowych cyprysów, sosen, świerków i jodeł. Każda z odmian charakteryzuje się inną barwą igliwia, co sprawia, że tworzą razem kobierzec w kolorach ziemi. Drewniane donice ogrodowe idealnie komponują się z tego rodzaju zestawem barwnym. Równie atrakcyjnie w podniesionych pojemnikach prezentują się nieduże krzewy, takie jak mahonia, ostrokrzew, bukszpan, tawuła czy ognik. Płożące się odmiany pięknie eksponuje tło drewnianych skrzyń. Mniejsze donice ogrodowe z drewna można wykorzystać do posadzenia kwiatów ozdobnych. Z kolei na kratce dołączonej do donic znajdą swoje miejsce zielone jak również kwitnące pnącza, np. bluszcz, powój oraz róża.

Konserwacja i sposób użytkowania

Wybierajmy donice drewniane fabrycznie zaimpregnowane ciśnieniowo oraz takie, które powstały z dobrze wysuszonego drewna. Gwarancję gładkich powierzchni dostaniemy tylko wówczas, gdy drewniane donice ogrodowe będą szlifowane na sucho. Najczęściej możemy spotkać pojemniki sosnowe, wykonane z desek, choć niektóre modele tworzone są z drewnianych półwałków. Powinny one też być zabezpieczone ciśnieniowo przed działaniem czynników atmosferycznych. Dla głębszego efektu donice drewniane bywają barwione. Dno pojemników często jest ażurowe co pozwala na odpływ nadmiaru wody i oddychanie korzeni rośliny, jednak by ziemia nie wysypywała się przez szczeliny należy najpierw wyłożyć donicę geowłókniną.

Invalid Displayed Gallery

Dodaj komentarz