Kategorie
Budowa i materiały Taras

Duże płytki gresowe na taras

Płytki gresowe na taras są uważane za materiał trwały, odporny na mróz oraz bezpieczny dla użytkowników. Szybko się je układa i tworzą estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości powierzchnie.

Grube płytki tarasowe – trwałość i wygoda

Współczesna technologia oferuje rozwiązania, dzięki którym płytki gresowe na taras osiągają grubość nawet 2 cm. Dzięki temu taras może przetrwać długie lata, a na pewno zdecydowanie dłużej niż wtedy, kiedy jest wykończony przy użyciu tradycyjnych okładzin.

Dużą zaletę stanowi fakt, że gresy o grubości 2 cm nie wymagają przyklejania ani fugowania. Dzięki temu ich układanie jest szybkie i łatwe. To wartość nie do przecenienia, zwłaszcza że znalezienie dobrego fachowca do układania płytek zewnętrznych w tak wymagających miejscach jak taras to nie lada wyzwanie.

Jest jeszcze dodatkowa korzyść. Układanie płytek tarasowych bez kleju oraz fugi ułatwia odprowadzenie wód opadowych, a także sprawia, że podnosi się odporność powierzchni na zmiany temperatury: zarówno dobowej, jak i sezonowej.

Płytki antypoślizgowe w trosce o bezpieczeństwo

Płytki na taras o grubości 2 cm, tzw. grubasy, charakteryzują się nie tylko wytrzymałością, ale też bezpieczeństwem użytkowania. Posiadają współczynnik antypoślizgowości R11. Są przy tym dostępne w wielu kolorach, wzorach i fakturach – zaczynając od gładkich tekstur, przez imitację betonu oraz kamienia aż po płytki deskopodobne. Bez względu jednak na wybraną fakturę, kolor czy strukturę są to płytki antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo w trakcie korzystania z tarasu.

Płyty tarasowe – sprawdzone rozwiązanie na różnych podłożach

Gresy o grubości 2 cm są wyjątkowo szybkie w montażu, co pozwala zaoszczędzić dużo cennego czasu. Gresowe płytki na taras można układać bezpośrednio na zagęszczonym podłożu, trawniku, kleju albo na specjalnych podkładkach dystansująco-poziomujących, które są zalecane do wykorzystywania na tarasie.

płytki gresowe na taras

Modna aranżacja dzięki grubym płytkom tarasowym

Atrakcyjność tzw. grubasów wynika także z tego, że pozwalają na stworzenie spójnej całości z płytkami o tradycyjnej grubości, które są układane np. w salonie, czy w sypialni. Brak wyraźnego podziału na przestrzeń wewnętrzną oraz zewnętrzną pozwala optycznie powiększyć obie i jest bardzo nowoczesnym i interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Najważniejsze zalety płytek gresowych na taras to:

  • szybki montaż i ewentualny demontaż,

  • wytrzymałość,

  • bezpieczeństwo użytkowania,

  • dostępność,

  • atrakcyjna cena,

  • łatwe utrzymanie w czystości.

Ceramiczne płytki na taras o grubości 2 cm są godnym polecenia rozwiązaniem, gdyż tworzą trwałą i jednocześnie bardzo efektowną alternatywę dla innych, zewnętrznych okładzin posadzkowych. Dzięki temu, że można je układać na różnych podłożach: trawie, glebie czy żwirze znajdują wszechstronne zastosowanie w miejscach narażonych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, estetycznie prezentując się przez długie lata.

Dodaj komentarz