Kategorie
Taras Wyposażenie

Ogrodzenia drewniane – przesłony tarasowe i ogrodowe w nowoczesnym stylu

Uniwersalne ogrodzenia drewniane to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale i modne. Estetyczne oraz bardzo trwałe elementy ozdobią posesję, osłonią taras i odgrodzą od sąsiadów.

Myśląc o bocznej osłonie na taras lub budowie płotu oddzielającego naszą posesję od ruchliwej ulicy warto wziąć pod uwagę ogrodzenia drewniane. Oprócz wzorów o tradycyjnej konstrukcji do wyboru mamy panele utrzymane zdecydowanie w nowoczesnym stylu.

Eleganckie ogrodzenia drewniane w nowoczesnym stylu

Jeśli boimy się, że drewniane przesłony nadają tarasowi i posesji charakteru zbyt rustykalnego, który burzy nasz zamysł estetyczny i koliduje z planem aranżacyjnym, powinniśmy dokładniej przejrzeć ofertę producentów gotowych ogrodzeń panelowych. Znajdziemy wśród nich propozycje modnych i oryginalnych wzorów, które doskonale pasują do nowoczesnych rozwiązań architektonicznych oraz współczesnych projektów ogrodowych. Chcąc wykonać ogrodzenia drewniane zachowane w klimacie minimalistycznym wystarczy wybrać stonowane formy o prostych kątach, z poziomym układem lameli. Mogą one stanowić szczelną lub ażurową przesłonę. Dobrym rozwiązaniem są nowoczesne, mobilne ogrodzenia drewniane w formie ogrodowych parawanów, których segmenty można dowolnie modelować i całość przestawiać według potrzeb i pór dnia. Są one stylizowane na formę drewnianych żaluzji o szerokich lamelach, które współgrają nie tylko ze stylem kolonialnym. Do nowoczesnych brył budynków będą pasowały przesłony barwione na kolor szary, popielato-granatowy i antracytowy. Ciekawe efekt można uzyskać wybierając boazeryjne ogrodzenia drewniane wzbogacone o elementy wykonane z plexi. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób idących z duchem czasu i preferujących nieszablonowe rozwiązania. Plexi w kolorze mlecznym przepuszcza światło lecz osłania przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

Invalid Displayed Gallery

Ogrodzenia drewniane – trwałość i solidne wykonanie

Wytrzymałe ogrodzenia drewniane powstaną tylko z dobrze wysuszonego, wyselekcjonowanego drewna, które będzie odpowiednio zaimpregnowane i uodpornione na zmienne warunki atmosferyczne. Na ich trwałość wpływa również sposób wykonania paneli. O wysokiej jakości świadczy wykonanie połączeń elementów ramy i wypełnienia oraz grubość surowca. Ogrodzenia drewniane muszą mieć solidną i stabilną podstawę przęseł by całość konstrukcji przetrwała podczas okresów silnych wiatrów, zacinającego deszczu lub śniegu. Ważne jest też prawidłowe zakotwiczenie i montaż ogrodzenia. Jeśli nie jesteśmy pewni, czy podołamy sami wyzwaniu, warto zlecić postawienie płotu ekipie specjalistów. Przed zakupem ogrodzenia warto dowiedzieć się czy dane sklep oferuje również usługę montażu.

Uniwersalne ogrodzenia drewniane

Serie produktów tworzących ogrodzenia drewniane składają się nie tylko z jednowymiarowych przęseł. W ofercie znajdziemy elementy tego samego modelu i koloru o różnej szerokości i wysokości. Dodatkowo, aby połączyć w całość na przykład osłonę wielopoziomowego tarasu, wystarczy nabyć przęsło o obrysie trapezu, którego ścięty kształt będzie stanowił doskonały łącznik między ciągami przęseł umocowanych na różnych wysokościach. W ten sam sposób możemy ustawić przepierzenie na pagórkowatym terenie posesji.

Invalid Displayed Gallery

 

 

Dodaj komentarz