Płytki ceramiczne są od lat wykorzystywane jako okładzina tarasów oraz innych powierzchni zewnętrznych. W procesie produkcji gresów wykorzystywane są w większości surowce naturalne takie jak gliny, iły, skalenie i piaski kwarcowe. Płytki gresowe na taras są uważane za materiał trwały, odporny na mróz oraz bezpieczny dla użytkowników. Ich wybór stanowi dobre rozwiązanie dla tych, którzy aranżując taras, martwią się negatywnym wpływem warunków atmosferycznych na płytki.

płytki gresowe na taras

Gresowe płytki tarasowe szybko się układa. Tworzą estetyczne, łatwe do utrzymania w czystości powierzchnie.

Grube płytki tarasowe – trwałość i wygoda

Współczesna technologia oferuje rozwiązania, dzięki którym płytki gresowe na taras osiągają grubość nawet 2 cm. Dzięki temu taras może przetrwać długie lata, a na pewno zdecydowanie dłużej niż wtedy, kiedy jest wykończony przy użyciu tradycyjnych okładzin.

Dużą zaletę stanowi fakt, że gresy o grubości 2 cm nie wymagają przyklejania ani fugowania. Dzięki temu ich układanie jest szybkie i łatwe. To wartość nie do przecenienia, zwłaszcza że znalezienie dobrego fachowca do układania płytek zewnętrznych w tak wymagających miejscach jak taras to nie lada wyzwanie.

Jest jeszcze dodatkowa korzyść. Układanie płytek tarasowych bez kleju oraz fugi ułatwia odprowadzenie wód opadowych, a także sprawia, że podnosi się odporność powierzchni na zmiany temperatury: zarówno dobowej, jak i sezonowej.

Płytki antypoślizgowe w trosce o bezpieczeństwo

Płytki na taras o grubości 2 cm, tzw. grubasy, charakteryzują się nie tylko wytrzymałością, ale też bezpieczeństwem użytkowania. Posiadają współczynnik antypoślizgowości R11. Są przy tym dostępne w wielu kolorach, wzorach i fakturach – zaczynając od gładkich tekstur, przez imitację betonu oraz kamienia aż po płytki deskopodobne. Bez względu jednak na wybraną fakturę, kolor czy strukturę są to płytki antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo w trakcie korzystania z tarasu.

Płyty tarasowe – sprawdzone rozwiązanie na różnych podłożach

Gresy o grubości 2 cm są wyjątkowo szybkie w montażu, co pozwala zaoszczędzić dużo cennego czasu. Gresowe płytki na taras można układać bezpośrednio na zagęszczonym podłożu, trawniku, kleju albo na specjalnych podkładkach dystansująco-poziomujących, które są zalecane do wykorzystywania na tarasie.

płytki gresowe na taras

Modna aranżacja dzięki grubym płytkom tarasowym

Atrakcyjność tzw. grubasów wynika także z tego, że pozwalają na stworzenie spójnej całości z płytkami o tradycyjnej grubości, które są układane np. w salonie, czy w sypialni. Brak wyraźnego podziału na przestrzeń wewnętrzną oraz zewnętrzną pozwala optycznie powiększyć obie i jest bardzo nowoczesnym i interesującym rozwiązaniem aranżacyjnym.

Najważniejsze zalety płytek gresowych na taras to:

  • szybki montaż i ewentualny demontaż,

  • wytrzymałość,

  • bezpieczeństwo użytkowania,

  • dostępność,

  • atrakcyjna cena,

  • łatwe utrzymanie w czystości.

Ceramiczne płytki na taras o grubości 2 cm są godnym polecenia rozwiązaniem, gdyż tworzą trwałą i jednocześnie bardzo efektowną alternatywę dla innych, zewnętrznych okładzin posadzkowych. Dzięki temu, że można je układać na różnych podłożach: trawie, glebie czy żwirze znajdują wszechstronne zastosowanie w miejscach narażonych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, estetycznie prezentując się przez długie lata.

 

 

Lubię to 1
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− 1 = jeden

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>