Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

5 pomysłów na świąteczne dekoracje na zewnątrz domu

Okres tuż przed Bożym Narodzeniem to czas, kiedy świątecznie przyozdabiamy wnętrza domu. Dla wielu z nas dekoracje pomieszczeń mieszkalnych są równie ważne, jak te przed budynkiem. Mam więc dla was kilka pomysłów na świąteczne dekoracje na zewnątrz domu. Możecie nimi przyozdobić nie tylko strefę wejścia, ale również przydomowe tarasy oraz balkony.

Nieużywane zimą balkony i tarasy w okresie świątecznym mogą nabrać nowego blasku. Widok zza balkonowych i tarasowych drzwi będzie z pewnością milszy, jeśli zdecydujemy się na świąteczne dekoracje na zewnątrz budynku. Poza standardowymi już ozdobami balustrad z lampek choinkowych możemy odświętnie przystroić przydomową strefę pięknymi wiszącymi stroikami, niewielkimi choinkami w doniczkach czy bombkami ujętymi w nietypowych formach. Zobaczcie, jakie dekoracje są i będą na topie w najbliższych bożonarodzeniowych sezonach oraz jak je wykonać.

Świąteczne dekoracje nr 1. – minimalistyczny wianek

To dekoracyjny hit, który możesz wykorzystać nie tylko do ozdobienia drzwi wejściowych, ale również balustrady balkonowej lub tarasowej, a nawet zewnętrznych mebli – np. oparcia krzeseł, które pozostały na zimę na tarasie. Wybraliśmy dla Was dwie inspiracje – pomysły na świąteczny wianek, które bez problemów zrealizujesz również u siebie.

Inspiracja pierwsza: stroik do przyozdobienia strefy wejścia

świąteczne dekoracje tarasu i balkonu
źródło: cutediyprojects.com

Co Ci będzie potrzebne? 

1. Wianek z gałązek jemioły. Możesz też wykorzystać kupiony np. w markecie gotowy sztuczny wianek, który do złudzenia przypomina ten wykonany z gałązek iglaków.

2. Dekoracyjne dzwonki na sznurku

3. Biała wstążka

Świąteczne dekoracje tarasu

Wykonanie stroika jest dziecinnie proste i polega na przywiązaniu do wianka sznurka z dzwonkami oraz zasłonięciu miejsca wiązania białą, zwisającą wstążką zawiązaną w kokardę.

Inspiracja druga: zewnętrzna dekoracja świąteczna do przyozdobienia balustrady

źródło: themorrisonsblog.com
źródło: themorrisonsblog.com

Co Ci będzie potrzebne? 

1. Wianek z gałązek iglaków. Możesz wykonać go samodzielnie, np. na okręgu z drutów lub wianku z wikliny, bądź też kupić gotowy – z gałązek prawdziwych lub sztucznych.

2. Gruba tasiemka w czerwoną kratkę.

3. Taśma z juty.

Świąteczne dekoracje tarasu

Wykonanie tej świątecznej dekoracji będzie równie proste. Wystarczy uformować wstążkę z juty w kokardę i przywiązać do wianka wstążką w kratę. Następnie tak przygotowane wianki zawieszamy za pomocą grubej wstążki w czerwoną kratę w równych odległościach od siebie np. na poręczy balustrady tarasu lub balkonu.

Dekoracje na zewnątrz domu nr 2 – bombki nie tylko na choince

Tą wyjątkową i przykuwającą wzrok świąteczną dekorację możesz ustawić w strefie wejścia lub za drzwiami balkonu bądź tarasu. Wówczas będzie cieszyła oko domowników przebywających we wnętrzu sąsiadującym bezpośrednio z balkonem lub tarasem.

źródło: dimplesandtangles.com
źródło: dimplesandtangles.com

Co Ci będzie potrzebne?

1. Duże latarenki – mogą być drewniane lub wykonane z metalu. Ciekawy efekt uzyskamy wybierając latarenki o podstawie sześcianu.

2. Bombki w kolorze czerwonym, złotym i srebrnym. Oczywiście możesz stworzyć aranżację o dowolnej kolorystyce. Bombki mogą też mieć różne rozmiary i fakturę.

3. Stroik z gałązek iglaków, gałązki z czerwonymi owocami – np. głogu lub jarzębiny. Możesz też wykorzystać sztuczne gałązki kupione np. w markecie.

4. Kokarda ozdoba – w tym przypadku jest to czarna kokarda w białe grochy, jednak możesz wybrać dowolną kolorystykę.

Świąteczne dekoracje tarasu

Wykonanie ozdoby zajmie chwilę: wewnątrz latarenek delikatnie umieszczasz bombki, układając je pojedynczo obok siebie. Przystrajasz kopułę latarenki niewielkim stroikiem z gałązek i przewiązujesz wstążką.

Inspiracja nr 3 – choinki w modnych blaszanych wiaderkach

Podobnie jak latarenki możesz je ustawić w strefie wejścia lub za balkonowym lub tarasowym przeszkleniem. Niewielkie choinki o różnej wysokości będą ciekawie wyglądały zgrupowane – np. ustawione dwie lub trzy obok siebie. W wiaderku możesz też umieścić inne świąteczne ozdoby – np. stroiki z gałązek i szyszek.

źródło: uncommondesignsonline.com
źródło: uncommondesignsonline.com

Co Ci będzie potrzebne?

1. Wiadro ze stali galwanizowanej – kupisz je np. w sklepie internetowym lub markecie.

2. Czerwona farba do metalu.

3. Niewielkie choinki w doniczkach.

Świąteczne dekoracje tarasu

Wykonanie: na wiadrze przyklejasz taśmę malarką wyznaczając nią pasy, które pokryjesz farbą. Malujesz czerwone pasy farbą do metalu. Po jej wyschnięciu odklejasz taśmę i umieszczasz w wiadrze doniczkę z wybranym drzewkiem lub krzewem.

Inspiracja nr 4 – wiszące stroikiem

Te świąteczne dekoracje na zewnątrz sprawdzą się np. w zadaszonej strefie wejścia domu lub na zadaszonym tarasie. Do zawieszenia stroików możesz wykorzystać haki ścienne lub zewnętrzne kinkiety.

źródło: solutions.blair.com
źródło: solutions.blair.com

Co Ci będzie potrzebne?

1. Wiszące donice

2. Stroiki z gałązek iglastych i gałązek z czerwonymi owocami – np. głogu lub jarzębiny.

3. Zewnętrzne lampki choinkowe LED (IP44) w kształcie kulek.

Świąteczne dekoracje tarasu

Wykonanie: stwórz stroiki świąteczne z gałązek i ozdób je lampkami. Dekorację umieść w wiszącej donicy. Przewód od lampek możesz opleść wokół linek, na których wisi doniczka i dalej doprowadzić po ścianie do najbliższego gniazdka.

Świąteczne ozdoby zewnętrzne nr 5 – efektowna kompozycja

To pomysł na pełną świąteczną dekorację strefy wejścia, ale również większego tarasu. Girlanda może ozdobić np. poręcz balustrady, wianki zawisnąć na balustradzie, a świetlne drzewka stanąć np. przy tarasowych drzwiach.

fot. balsamhill.com
fot. balsamhill.com

Co Ci będzie potrzebne?

1. Girlanda z gałązek iglastych – może być wykonana z gałązek naturalnych, choć prostszym i mniej kosztowym rozwiązaniem będzie zakup sztucznej. Do jej przyozdobienia wybierz gałązki z czerwonymi owocami (lub sztuczne z kulkami).

2. Wianek z gałązek iglastych – może być sztuczny lub prawdziwy. Sztuczny możesz kupić już wyposażony w diody LED.

3. Czerwone, grube wstążki.

4. Dekoracyjne drzewka LED. Możesz kupić gotowe np. w markecie lub sklepie internetowym.

switeczne-dekoracje-tarasu-i-balkonu-6a

Wykonanie: Girlandę przyozdób gałązkami z czerwonymi owocami lub sztucznymi z czerwonymi kulkami. Następnie przywiąż ją do balustrady. Wianki udekoruj lampkami choinkowymi (jeśli nie wybrałaś już udekorowanej), zawiąż na nich kokardy z grubej wstążki w kolorze czerwonym i zawieś np. na balustradzie. Gotowe drzewka ustaw stabilnie na tarasowej posadzce i podłącz do gniazdka. Świetlne drzewka możesz też wykonać samodzielnie, np. oplatając zewnętrznymi lampkami choinkowymi (IP44) duże gałęzie przytwierdzone do stojaka.

Dodaj komentarz