Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Donice z technorattanu – trwałe donice ogrodowe

Estetyka i trwałość wyróżnia donice z technorattanu spośród asortymentu ogrodowego. Stanowią efektowną oprawę dla roślin ozdobnych i wzbogacają przestrzeń tarasu czy balkonu.

Nie bez przyczyny w nazwie donic pojawia się słowo rattan. Donice z technorattanu bowiem do złudzenia imitują naturalny surowiec. Oprócz eleganckiego wyglądu tworzywo to ma szereg zalet, czym zdobywa rzesze zwolenników.

Symbol nowoczesności – donice z technorattanu

Od niedawna technorattanowe donice stały się synonimem elegancji i dopełnieniem modnych wnętrz oraz nowoczesnej architektury. Aranżacje roślinne w tego typu pojemnikach niejednokrotnie stanowią element wysmakowanych projektów tarasowych i tworzą ozdobne zwieńczenie balkonów o industrialnej, nowoczesnej stylistyce, podążającej za współczesnymi trendami. Donice z technorattanu dostępne są w wielu modelach. Do wyboru mamy m.in. niewielkie technorattanowe doniczki stojące, donice w formie skrzynek balkonowych czy większe donice i skrzynie pozwalających na stworzenie prawdziwego ogrodu na powierzchni tarasu.

Invalid Displayed Gallery

Właściwości i przeznaczenie

Dobrej jakości donice z technorattanu będą trwałe i mogą służyć nam przez wiele lat. Dzieje się to za sprawą wykorzystanych do ich wytworzenia surowców. Plecione sztuczne włókno imitujące splotem i wyglądem rattan jest odporne na wilgoć. Wzmocnienie przeciw działaniu promieni UV sprawia, że nie będzie blakło i niszczało. Odporność na mróz oraz wahania temperatur powodują, że technorattanowe donice mogą stanowić całoroczne wyposażenie tarasu. Łatwo też utrzymać je w czystości, gdyż pojemniki można myć wodą, nawet pod niewielkim ciśnieniem. Takie donice ogrodowe czy tarasowe dzięki wewnętrznej konstrukcji wykonanej z ocynkowanej blachy z powodzeniem mogą pełnić funkcję donic zasadniczych, do których bezpośrednio sadzi się rośliny. Sprawdzą się równie dobrze jako osłonki. Dolna krawędź pojemników może być wykończona zdobieniami z aluminium, które wzmacniają i chronią ich podstawę.

Uniwersalne donice z technorattanu

Kubistyczne formy donic technorattanowych sprawiają, że łatwo je ustawić na tarasie czy balkonie i stworzyć z nich zestawy, ciągi lub rzędowe pierzeje. Występują one najczęściej w kolorach od jasnego po ciemny brąz, co sprawia, że pasują do każdego wystroju i wpisują się w naturalny krajobraz ogrodu.
Mniejsze donice z technorattanu warto wybrać do niedużych sadzonek ozdobnych kwiatów, rozchodników i miniatur roślinnych, choćby typu bonzai. W większych donicach pięknie prezentują się płożeńce i niewielkie iglaki. Wysokie technorattanowe donice mogą z powodzeniem stanowić pojemnik dla niedużych drzewek oraz zwisających odmian roślin i kwiatów. Wyjątkowo okazale wyglądają w nich pachnące surfinie o barwie papieskiego fioletu. Możemy też pokusić się o założenie w technorattanowych donicach całorocznego ogrodu składającego się z zimozielonych roślin. Ponieważ tworzywo jest odporne na zmienne warunki atmosferyczne, nie trzeba będzie chować ich do pomieszczenia po zakończonym sezonie ciepły.

Invalid Displayed Gallery

Dodaj komentarz