Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras Wyposażenie Wyposażenie

Jak zasłonić się przed sąsiadami? Boczna osłona balkonu i tarasu

Mieszkając w bloku nie jesteśmy wcale skazani na pełną inwigilację sąsiadów, gdy odpoczywamy na balkonie lub tarasie. Odpowiednio dobrana boczna osłona balkonu uchroni nas przed wzrokiem osób postronnych. Przedstawiamy kilka pomysłów na przesłony balkonowe i tarasowe.

Spożywając posiłki z najbliższymi, odpoczywając z książką czy nawet opalając się balkonie, nie musimy czuć się skrępowani obecnością sąsiada na balkonie obok. Aby w przydomowej przestrzeni poczuć się równie kameralnie, jak w domowym zaciszu, wystarczy zaopatrzyć się w przesłonę balkonową. Do wyboru mamy kilka rozwiązań – począwszy od stałych i ażurowych po zwijane i pełne osłony balkonu.

Zwiewna osłona balkonu i tarasu

Boczna osłona balkonu czy tarasu nie musi być montowana na stałe. Jeśli zależy nam na lekkiej formie osłony, która nada przestrzeni intymny, ciepły charakter możemy zdecydować się na przesłonę w formie zasłon. Warunkiem zastosowania takiego rozwiązania jest możliwość zamontowania karnisza – sprawdzi się więc ono w przypadku zadaszonych tarasów i balkonów.

fot. Fotolia.com
fot. Fotolia.com

fot. Ikea
fot. Ikea

Przesłony niepełne

Jeśli nie chcemy, aby boczna osłona balkonu czy tarasu zacieniała przydomową przestrzeń możemy zdecydować się na przesłony ażurowe. Wybierając rodzaj przesłony możemy zdecydować, w jakim stopniu odgrodzi nas od sąsiada. Ciekawym rozwiązaniem są skrzynie czy siedziska połączone z przesłonami, na których możemy zawiesić małe doniczki z kwiatami czy oświetlenie dekoracyjne balkonu.

depot-online com 2
źródło: depot-online.com

Jako osłonę boczną możemy wykorzystać również parawan. Taką składaną osłonę ustawimy pod różnym kątem, a w razie potrzeby złożymy i schowamy.

img3838
fot. Castorama

Boczna osłona balkonu w wersji pełnej

To propozycja dla osób, którym zależy na zachowaniu pełnej intymności na balkonie. Przez taką osłonę sąsiad z boku z pewnością nic nie dostrzeże. W roli pełnej osłony sprawdzą się docięte lub zamówione na wymiar dekoracyjne panele. Ciekawym sposobem na uatrakcyjnienie stonowanej kolorystycznie przesłony jest zamontowanie do niej kratownicy, na której będziemy mogli zawiesić donice z roślinami czy dekoracyjne elementy wyposażenia balkonu.

depot-online com
źródło: depot-online.com

hitta-hem.blogspot se
źródło: hitta-hem.blogspot.se / fantasticfrank.se

Przesłony zwijane

To dobre rozwiązanie, gdy chcemy osłaniać się przed sąsiadem tylko okazjonalnie. Taką przesłonę można szybko rozwinąć i równie szybko zwinąć – wówczas poszycie chowa się w zamontowanej do ściany kasecie. Zwijana boczna osłona na balkon oferowana jest w różnych wersjach kolorystycznych. Wybierać można też spośród modeli o różnej wysokości i długości poszycia.

Tcjibo 2
fot. Tchibo

Osłona naturalna

Funkcję przesłony bocznej na balkonie lub tarasie mogą też pełnić wysokie rośliny posadzone w długich skrzyniach lub ustawionych obok siebie donicach. W tej roli dobrze sprawdzą się iglaki – np. popularne tuje.

img1602
fot. Castorama

Dodaj komentarz