Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Meble na taras i balkon z rattanu, wikliny i bambusa

Eleganckie i bardzo wygodne będą meble na taras i balkon powstałe z rattanu, wikliny, bambusa oraz oryginalnych plecionek np. z włókien bananowca. By meble na balkon czy meble tarasowe cieszyły nas jak najdłużej należy wyjątkowo o nie dbać.

Zestawy wypoczynkowe wyprodukowane z naturalnych włókien roślinnych są wyjątkowo atrakcyjne pod względem estetycznym i użytkowym. Jednak takie meble na taras czy balkon charakteryzują się również dużą wrażliwością na zmienne warunki atmosferyczne. Dlatego polecane są głównie na zadaszone tarasy i balkony. Przede wszystkim meble na balkon i taras z naturalnych materiałów nie powinny być wystawiane na rzęsisty deszcz oraz ostre promieniowanie słoneczne. Konieczne jest ich regularne czyszczenie po sezonie letnim np. ściereczką nawilżoną roztworem wody i soku z cytryny lub specjalistycznym preparatem, oraz przechowywanie w suchym, przewiewnym i ogrzewanym pomieszczeniu. Nie są one bowiem odporne na mróz.

Meble na taras i balkon z rattanu

Rattan był wykorzystywany do produkcji mebli już w starożytności. Bardzo często sięgali po niego projektanci Art Deco i również dziś jest on niezwykle popularny. Meble na taras czy balkon z rattanu kupowane są głównie ze względu na ich efektowny wygląd i przyjemność użytkowania. Są z natury lekkie, dzięki czemu łatwo jest je przestawiać oraz chować przed deszczem. W utrzymaniu rattanowych mebli tarasowych i balkonowych w czystości pomoże nam odkurzacz z nakładką szczotkową. Ich powierzchnie można przecierać wilgotną szmatką i specjalistycznym preparatem przeznaczonym do konserwacji rattanu. Poleca się także powlec meble z rattanu bezbarwnym lakierem. Dzięki tym zabiegom będą nam służyły przez wiele lat.

Invalid Displayed Gallery

Meble na balkon i taras z wikliny

Ten surowiec, pochodzący z drzew wierzby, jest po namoczeniu wyjątkowo plastyczny. Pozwala stworzyć wymyślne kształty foteli, krzeseł, sof i stołów na taras. W dodatku po wysuszeniu gotowy produkt jest trwały i odporny na obciążenia. Jednak należy go bardzo chronić przed wilgocią. Witki wiklinowe dobrze czyści się miękką szczoteczką. Nie należy myć mebli na taras czy balkon z wikliny wodą z mydłem, gdyż powoduje to ich szarzenie. Można natomiast je lakierować i barwić. Pięknie wyglądają na tarasie bielone meble wiklinowe wyposażone w kwieciste poduchy i barwne siedziska. Malować można je po uprzednim oczyszczeniu powierzchni spirytusem. Dobrze jest też stosować specjalne preparaty zapobiegające rozwijaniu się grzybów i pleśni w splotach witek wiklinowych.

Meble na taras i meble balkonowe z bambusa

Odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne i duże obciążenie będą meble na balkon i taras wykonane z nieokorowanego bambusa. Ta drewniejąca bylina ma szereg zastosowań, ale o jej wytrzymałości może świadczyć fakt, że jest wykorzystywana w budownictwie do tworzenia podpór i rusztowań. Dlatego meble na taras i balkon wyprodukowane z tego surowca będą długowieczne. Są lekkie i bardzo wygodne. Specyficzna budowa tyczek sprawia, że meble bambusowe cechuje oryginalna, egzotyczna stylistyka, odmienna od produktów wyplatanych. Meble bambusowe można pielęgnować poprzez regularne czyszczenie roztworem wody z solą, jednak należy unikać nadmiernego ich moczenia. Tak jak inne meble na taras czy balkon z naturalnych surowców należy chronić je przed deszczem.

Invalid Displayed Gallery

Przeczytaj także: „Doniczki ceramiczne na balkon i taras” 

Dodaj komentarz