Kategorie
Budowa i materiały Taras

Nowoczesne pergole tarasowe

Pergole tarasowe z ruchomym zadaszeniem cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie produkowane modele są nie tylko bardzo funkcjonalne (dzięki nim możemy korzystać z tarasu nawet w czasie silnego nasłonecznienia lub opadów) ale również niezwykle efektowne. Pergole tarasowe oprócz mobilnego zadaszenia mogą mieć także inne udogodnienia – np. zintegrowane oświetlenie, czujniki słońca i wiatru, a nawet głośniki.

Wolno stojące i przyścienne pergole tarasowe Nesling

www.nesling.pl

Firma Nesling ma w swojej ofercie kilkanaście wersji pergoli o konstrukcji drewnianej (drewno lakierowane) w różnych wielkościach, kolorach oraz w dwóch wariantach: wolno stojące lub przyścienne. Pergole tarasowe przeznaczone są do montażu poziomych rolet rzymskich Nesling, stanowiących ruchome zadaszenie. Uzupełnieniem oferty są rolety pionowe pełniące funkcję osłony bocznej pergoli. Rolety rzymskie i pionowe wykonywane są z mocnego materiału HDPE z filtrem UV, który blokuje do 95% szkodliwych promieni UV.

fot. Nesling
fot. Nesling

Zadaszenia tarasu – Pergola Tarasowa

www.pergolatarasowa.pl

W ofercie firmy znaleźć można nowoczesne pergole tarasowe z zadaszeniem i system odprowadzenia wody opadowej z rurami odpływowymi ukrytymi w słupach nośnych.Pergole mogą być wyposażone w zdalnie sterowane oświetlenie LED oraz różne formy zabudowy ścian pionowych. Zamknięty szczelny aluminiowy dach gwarantuje ochronę przed deszczem i szkodliwym promieniowaniem słonecznym zapewniając jednocześnie komfortowe warunki wewnątrz zabudowy.

źródło: pergolatarasowa.pl
źródło: pergolatarasowa.pl

Pergole tarasowe Renson

www.rensonpolska.pl

Firma oferuje m.in. stylowe aluminiowe pergole tarasowe z osłonami przeciwsłonecznymi i przeciwdeszczowymi. Osłonę mogą stanowić ruchome lamele, umożliwiające regulację ilości docierających na taras promieni słonecznych i wentylację przestrzeni lub specjalny materiał zapewniający odpowiednią osłonę przy zachowaniu optymalnej ilości światła dziennego. Dla podniesienia komfortu zadaszenie może być wyposażone w czujnik wiatru oraz deszczu i sterowane automatycznie. Pergole mogą być także wyposażone w osłony boczne.

fot. Renson
fot. Renson

Pergole tarasowe Dragon

www.dragon.gda.pl

Firma oferuje m.in. pergole przyścienne ze zwijanym elektrycznie poszyciem o najwyższej 3-ciej klasie odporności wiatrowej. Produkty wyróżnia minimalistyczny design bez widocznych śrub i elementów mechanicznych. Bogata oferta to prawie 200 kolorów konstrukcji do wyboru.

fot. Dragon
fot. Dragon

Pergole tarasowe Pratic

Dystrybucja: www.tarasowo.pl

Włoska firma Pratic oferuje m.in. nowoczesne, ekskluzywne wolno stojące i przyścienne pergole tarasowe o konstrukcji aluminiowej z praktycznymi mobilnymi zadaszeniami. Produkty mogą być wyposażone w zapewniające ochronę przed wiatrem i większą prywatność przesłony boczne oraz zdalnie sterowne zintegrowane oświetlenie.

fot. Pratic
fot. Pratic

Altany, pergole tarasowe i zadaszenia Pircher

Dystrybucja: www.inter-arch.eu , www.willowhouse.pl

Firma Pircher to ceniony producent pergoli tarasowych z drewna w wersji wolno stojącej oraz przyściennej. Produkty wykonane są z wyselekcjonowanego i sezonowanego drewna jodłowego, klejonego warstwowo. Pergole mogą być wyposażone w ruchome zadaszenie przeciwsłoneczne z tkaniny akrylowej lub przeciwdeszczowe z PVC. Nowością jest zadaszenie przeciwdeszczowe i przeciwśniegowe. Dodatkowe wyposażenie stanowią kratki boczne oraz firanki chroniące przed wiatrem i tworzące atmosferę prywatności oraz zaciszności. Wybrane modele mogą być wzbogacone również o ruchome ścianki szklane, umożliwiające korzystanie z tarasu przez cały rok niezależnie od pogody.

fot. Pircher
fot. Pircher

Pergole tarasowe Corradi

Dystrybucja: www.ogrodowysalon.pl , www.tas-architektura.pl

Firma Corradi oferuje nowoczesny pergole tarasowe zwieńczone ruchomym zadaszeniem. Szkielet w zależności od wybranego modelu może być wykonany z aluminium lub drewna klejonego. Pergole standardowo wyposażone są w sterowanie, ze które odpowiada silnik z wmontowanym modułem radiowym. Pergole tarasowe można uzupełnić o praktyczne zabudowy boczne w postaci rolet lub drzwi szklanych. Mogą być także wyposażone w głośniki tarasowe oraz oświetlenie LED.

fot. Corradi
fot. Corradi

Pergole tarasowe Gibus

Dystrybucja: www.tarasowo.pl

Firma oferuje nowoczesne, stylowe pergole tarasowe włoskiej produkcji dostępne w wersji wolno stojące i przyścienne. Konstrukcję pergoli stanowią solidne profile aluminiowe. Zdalnie sterowane zadaszenie chroni przed promieniowaniem UV i opadami. Pergole mogą być dodatkowo wyposażone m.in. w praktyczne przesłony boczne oraz zintegrowane oświetlenie.

fot. Gibus
fot. Gibus

Pergole tarasowe Markilux

www.markilux.com/pl

Oprócz standardowych markiz firma ma w swojej ofercie również pergole tarasowe z ruchomym zadaszeniem. Jest to system markiz na subtelnych podporach z bocznymi szynami prowadzącymi, polecanymi szczególnie na duże powierzchnie. Zadaszenie pergoli może być sterowane silnikiem elektrycznym lub opcjonalnie silnikiem radiowym z pilotem. Pergole można dodatkowo wyposażyć w czujnik słońca i wiatru. Rozwiną one automatycznie zadaszenie, gdy świeci słońce i zwiną do kasety, gdy zaczyna wiać silniejszy wiatr, chroniąc tym samym produkt przed uszkodzeniem.

fot. Markilux
fot. Markilux

Zadaszenia tarasu – osłony zewnętrzne Rolco

www.rolco.com.pl

Firma oferuje m.in. ruchome osłony przeciwsłoneczne i przeciwdeszczowe do pergoli bez ograniczeń co do wymiarów, z możliwością sterowania ręcznego (korbka) oraz automatycznego (pilot).

źródło: Rolco
źródło: Rolco

Automatyka do pergoli Somfy

www.somfy.pl

Firma Somfy oferuje automatykę do pergoli tarasowych pasującą do każdego rodzaju zabudowy. Automatyka może obsługiwać zarówno zadaszenia zwijane, składany, płócienne, jaki żaluzjowe. Sterowanie zadaszeniem obywa się za pomocą wygodnego, łatwego w obsłudze pilota. Pergole można wyposażyć także w sterownik oświetlenia z płynną regulacją, umożliwiający kontrolowanie poziomu oświetlenia czy bezprzewodowy czujnik słoneczny, automatycznie chroniący meble ogrodowe i tarasowe przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym.

fot. Somfy
fot. Somfy

Przeczytaj także: „Osłona przed słońcem – żagle przeciwsłoneczne i pawilony”

Dodaj komentarz