Kategorie
Taras Wyposażenie

Osłony tarasowe – pawilony i żagle przeciwsłoneczne

W ciepłe, słoneczne dni komfortowy wypoczynek na przydomowej przestrzeni zapewnią nam odpowiednie osłony tarasowe. Oprócz parasoli i markiz możemy zdecydować się na praktyczne pawilony ogrodowe oraz nowoczesne zadaszenia żaglowe.

Osłony tarasowe zachęcą domowników do spędzenia miłych chwil w zaciszu przydomowego tarasu w każdą letnią pogodę. Na większej powierzchni raczej nie sprawdzą się tradycyjne parasole ogrodowe. Aby w przyjemnym cieniu mogło wypoczywać więcej osób lepiej zdecydować się na pawilon ogrodowy lub bardziej nowoczesne rozwiązanie, czyli żagiel przeciwsłoneczny.

Osłony tarasowe na większa przestrzeń – pawilony ogrodowe

Jako osłonę tarasu o większej powierzchni można wykorzystać pawilon ogrodowy. Jest to swego rodzaju przenośna altana zwykle o konstrukcji metalowej pokryta materiałem poliestrowym, odpornym na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Konstrukcja takiej osłony może też być wykonana z litego drewna, a łączenia oraz stopy, które można kotwić do podłoża z aluminium. Pawilony ogrodowe zapewniają przyjemny cień i osłonę przed deszczem. Wyposażone w składane osłony boczne mogą chronić również przed wiatrem. Ściany boczne zapewnią też poczucie prywatności. Podwójny dach osłony tarasowej zapewni lepszą cyrkulację powietrza i większy komfort osobom odpoczywającym pod pawilonem. Pawilony ogrodowe mogą być też wyposażone w moskitiery, które przepuszczają świeże powietrze i stanowią jednocześnie barierę dla uporczywych owadów. Te osłony tarasowe mają zróżnicowane wymiary i zazwyczaj kształt kwadratu.

źródło: ogrodolandia.pl
źródło: ogrodolandia.pl

Invalid Displayed Gallery

Nowoczesne żagle przeciwsłoneczne

Zadaszenia żaglowe to nowoczesne osłony tarasowe chroniące przed słońcem i deszczem. Producenci tych osłon czerpią rozwiązania techniczne z tradycji morskich, na co wskazuje nie tylko nazwa produktu ale i użyte rozwiązania techniczne oraz materiałowe.
Zadaszenia żaglowe pozwalają stworzyć zacienione miejsce na tarasie lub w ogrodzie, zapewniając przyjemne uczucie chłodu w ciepłe dni. Te osłony tarasowe rozwiązują problem występujący np. w parasolach ogrodowych – uciążliwej podstawy. Można je mocować do ściany, między słupami, tworząc konstrukcje niezależne lub pod pergolą – wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Montaż żagli jest łatwy i szybki dzięki kompletnym zestawom montażowym. Przy mocowaniu osłony należy używać tylko oryginalnego sprzętu ze stali nierdzewnej. W zależności od miejsca montażu można skomponować swój własny zestaw montażowy. Producenci oprócz żagli sprzedają również śruby, karabińczyki, kotwy lub ucha z wysokiej jakości kwasoodpornej stali nierdzewnej.
Zadaszenia żaglowe wykonuje się m.in. z mocnej i trwałej tkaniny poliestrowej dakron stosowanej do produkcji ożaglowania. W sprzedaży znaleźć też można żagle przeciwsłoneczne wykonane z bardzo mocno tkanego polietylenu HDPE o dużej gramaturze, zapewniające do 95% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz żagle wodoodporne wykonane z poliestru z powłoką PU. Te ostatnie pozwolą nam miło spędzić czas na tarasie nawet podczas deszczowej pogody. Zadaszenia żaglowe zazwyczaj mają kształt trójkąta lub kwadratu o zróżnicowanych wymiarach, dzięki czemu możliwe jest osłanianie różnych powierzchni.
Oferta producentów obejmuje również zwijane osłony tarasowe w formie żagla. Są to zadaszenia, wykorzystujące płótna żaglowe oraz olinowanie jachtowe. Podstawą konstrukcji jest maszt wykonany z aluminium, stosowany na jachtach żaglowych. W osi poziomej umocowany jest do niego sztag (lina stabilizująca), na który nawija się lub rozwija żagiel.

źródło: meblobranie.pl
źródło: meblobranie.pl

Invalid Displayed Gallery

Przeczytaj także: „Parasole ogrodowe i markizy na taras”

W odpowiedzi na “Osłony tarasowe – pawilony i żagle przeciwsłoneczne”

Czy wykonują Państwo konstrukcję metalową do żagli przeciwsłonecznych?

Dodaj komentarz