Kategorie
Taras Wyposażenie

Rolety poziome i pionowe – mobilne osłony tarasu

Rolety poziome to doskonałe zadaszenie tarasu, na którym usytuowana jest pergola. Taka osłona prezentuje się lekko – nie przytłacza swym wyglądem przestrzeni – i bardzo estetycznie. W razie potrzeby zapewni przebywającym na tarasie domownikom przyjemny cień w ciepłe, słoneczne dni. Dobrym uzupełnieniem takich osłon są również rolety pionowe.

Tarasy usytuowane na gruncie często wyposaża się w pergole. Budują ciepły klimat przydomowej przestrzeni i umożliwiają częściowe zacienienie powierzchni tarasu gdy mocno operujące słońce uprzykrza wypoczynek na świeżym powietrzu. Aby pod pergolą panował przyjemny cień zawsze gdy go akurat potrzebujemy, warto zamontować do niej roletę poziomą. Rolety poziome rzymskie to bardzo dobra alternatywa dla zadaszenia stałego – w razie potrzeby można je w prosty sposób zwijać lub rozwijać, choćby częściowo. Taka forma zadaszenia pozwala stworzyć przytulny, intymny zakątek.

Rolety poziome w praktyce

Rzymskie rolety poziome oferowane są w różnych kolorach oraz rozmiarach. Dzięki temu bez problemu dopasujemy osłonę do pergoli o każdych wymiarach – zarówno wolno stojących, jak i przyściennych. W przypadku konstrukcji o niestandardowych wymiarach istnieje również możliwość wykonania rolety na indywidualny wymiar.

„Aby roleta zapewniała skuteczną osłonę przeciwsłoneczną warto postawić na produkt wykonany z wysokiej jakości materiału – np. materiału HDPE o gramaturze 285 g/m² z filtrem UV. Zapewni on ochronę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym nawet w 95%. – radzi pan Jarosław z Grupy Dekarskiej Łomianki, zajmującej się m.in. dystrybucją rolet poziomych i pionowych. „Zwróćmy też uwagę na to czy roleta objęta jest gwarancją oraz jaki okres obejmuje. Gwarancja powinna dotyczyć również trwałości koloru rolety”.

Rolety poziome składają się niczym harmonijka. Pociągając za sznurek materiał zwija się do wymaganego położenia – dzięki temu możemy zacienić całą powierzchnię znajdującą się pod pergolą lub tylko jej fragment.

fot. Nesling / dystrybucja: Grupa Dekarska Łomianki
fot. Nesling / dystrybucja: Grupa Dekarska Łomianki

Montaż rolety poziomej

Rolety poziome sprzedawane są wraz z kompletem niezbędnych elementów montażowych. Zawiera on m.in. rolki umożliwiające płynne rozwijanie i zwijanie osłony. Montaż rolety nie jest skomplikowany, dzięki czemu bez problemu można go wykonać samodzielnie. Prace ułatwia dołączona do rolety instrukcja. W razie potrzeby można się wspomagać filmem instruktażowym przygotowanym przez producenta.

Rolety pionowe

Doskonałym uzupełnieniem rolety poziomej, stanowiącej ruchome zadaszenie pergoli będą rolety pionowe. Zamocowane po bokach pergoli pozwolą osłonić przydomową przestrzeń przed promieniami słonecznymi padającymi z boku, jak również przed wzrokiem sąsiadów. Rolety pionowe wraz z roletą poziomą pozwolą nam stworzyć prywatną, zaciszną enklawę. Wyglądem przypominają one tradycyjne rolety okienne montowane wewnątrz pomieszczeń, są jednak wykonywane z materiałów odpornych na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych.
Rolety pionowe, równie dobrze jak na pergoli sprawdzą się w przypadku ogrodów zimowych, altan oraz innych ogrodowych konstrukcji.

fot. Nesling/ dystrybucja: Grupa Dekarska Łomianki
fot. Nesling/ dystrybucja: Grupa Dekarska Łomianki

 

fot. Nesling/ dystrybucja: Grupa Dekarska Łomianki
fot. Nesling/ dystrybucja: Grupa Dekarska Łomianki

 

Przeczytaj także: „Żagle przeciwsłoneczne – modne i funkcjonalne osłony na taras i balkon”

22 odpowiedzi na “Rolety poziome i pionowe – mobilne osłony tarasu”

Dzień dobry.
Czy można u Państwa kupić zadaszenie z tkaniny impregnowanej (roleta rzymska pozioma) do istniejącej pergoli o wysięgu ok 200 cm a szerokości w dwóch częściach po ok 263 cm każda? Ewentualnie w jednej części 530 cm.
Jeśli istnieje taka możliwość, proszę o podanie ceny oraz sposobu montażu.

Z poważaniem, Grażyna Ślusarz
tel. 504700679

Potrzeba mi trzech rolet poziomych o wymiarach szerokość 2m długość 4
oraz trzech pionowych szerokość 2m długość 2 m

Witam, jestem zainteresowana roletą rzymską poziomą na pergolę. Pergolę posiadam, chciałam zakupić samą roletę z osprzętem. Moje pytanie to jaka będzię cena za wym.: 6m2. Proszę o wiadomość na maila.
Pozdrawiam, Olga

Witam, jestem zainteresowany roletmi rzymskimi poziomymi na pergolę. Pergolę posiadam, chciałbym zakupić same rolety z osprzętem. Proszę o kontakt tel. 601216930

Witam
Proszę o podanie kosztu rolety rzymskiej poziomej (wraz z osprzętem do zamocowania). Wymiary 4,4x3m

Witam,
ja również jestem zainteresowana roletą poziomą na istniejącą konstrukcję o wymiarach 5m szerokości na 4m wysięg lub dwie rolety o wymiarach 1,8m szerokości i 3,2m szerokości na 4m wysięg.
Proszę o kontakt-502 719 621.

Witam
Jestem zainteresowany roletą (pionową zewnętrzną zwijaną osłoną roletową z kasetą) pod zadaszenie tarasu chroniącą przed deszczem i śniegiem, ale przepuszczającą powietrze tak, aby nie porwała się przy silniejszych wiatrach (bowiem umiejscowiona będzie od strony zachodniej).
Wymiary rolety (osłony) z kasetą: 435x230cm
Kolor materiału (membrany): przezroczysty
Proszę o propozycję.
Pzdr
Piotr
601 272 605

Czy jest możliwe zamówienie rolet na indywidualny wymiar?Potrzebuję dwie rolety rzymskie do już istniejącej pergoli o wymiarach 227×466 i 347x302cm (szerokośćxdługość). Jeśli jest taka możliość proszę też o informację na temat ceny.
Grażyna

Witam

jaka jest maksymalna wielkość rolety? taras będzie miał wymiar 8×3.2m jest możliwość wykonania takiej rolety? 8m szerokość 3,2 wyjazdu? jaka była by cena
Pozdrawiam

Dzień dobry. Jestem zainteresowany dwoma roletami do pergoli o wymiarach 3×4 z całym osprzętem tzn z linkami kółkami itd. Interesuje mnie materiał przeciwdeszczowy.
Jaki jest całkowity koszt?? Dziękuję i pozdrawiam

Witam potrzebuję rolety rzymskiej poziomej z całym osprzętem o wymiarach 3mx3m.
Jaka byłaby cena i czas oczekiwania.

Pozdrawiam

witam roleta pozioma 3m szeroka 3,4m długość 507551871

Witam,
Szukam systemu montażowego do pergoli 3 x 4 m wraz z tkaniną.
Proszę o podanie kosztu. 607353023

Witam,
potrzebuje roletę rzymską wraz z systemem montazu.
wymiar 3,5×2,75m -> 2szt.
Prosze o kontakt 662230576

Interesuje mnie Państawa oferta rolety poziomej do samodzielnego montażu pod zadaszenie tarasowe. Wymiary 4,0mx4,5m. Zadaszenie w spadzie w ok. 30stopni. Jaka byłaby cena takiej rolety?
Pozdrawiam Halina

witam, jestem zainteresowana roletą poziomą z osprzętem do samodzielnego montażu.Wymiar pergoli 4 x 5 m. Jaka byłaby cena takiej rolety?
Pozdrawiam Irena

Proszę o kontakt w sprawie rolet do altany
Adama Zmudzinski 664763777

Witam
Potrzebuję rolete rzymską o wymiarach 6 m na 3.80 proszę o wycenę
Jola 605893881

Witam
potrzebuję rolete rzykską poziomą podwieszaną o wymiarach 5,5 m na 4,5 m, proszę o wycenę i ewentualny termin realizacji
Jacek 600 822 250

Dodaj komentarz