Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Szybkie czyszczenie tarasu i balkonu – balkon i taras na wiosnę

Zanim wiosna zagości na balkonie i tarasie przydomowe przestrzenie wymagają odpowiedniego przygotowania. Po zimie czekają nas solidne porządki – czyszczenie tarasu i balkonu jest nieuniknione. Warto jednak szybko się z tym uporać i pomyśleć o wyjątkowej aranżacji balkonu czy tarasu na nadchodzący sezon.

Zalegający na posadzce, balustradzie i w donicach śnieg po roztopach pozostawia dużo nieczystości oraz osadów. Aby się z nimi szybko uporać dobrze jest skorzystać z odpowiedniego sprzętu, np. myjki ciśnieniowej oraz detergentów odpowiednich do materiału posadzkowego na balkonie czy tarasie. Warto też przy okazji sprawdzić stan tarasu lub balkonu, materiałów wykończeniowych, skrzynek i donic. Być może trzeba będzie przeprowadzić drobne naprawy. Dopiero po nich możemy rozpocząć nasadzanie rośli, a także tworzenie kompozycji kwiatowych, które sprawią, że wiosna zawita na dobre na naszym balkonie i tarasie.

Czyszczenie tarasu i balkonu: generalne porządki

W czyszczeniu posadzki i przestrzeni balkonu pomoże nam zmiotka a na następnym etapie mop. Aby mycie na mokro było łatwiejsze i szybsze warto jest kupić mop ze spryskiwaczem. Rozcieńczony wodą płyn do mycia posadzek należy wlać do pojemnika znajdującego się w drążku. Rączka wyposażona w spust spryskiwacza pozwala zwilżać posadzkę w trakcie sprzątania. Dzięki temu unikniemy konieczności używania wiadra. Na większych powierzchniach tarasów przyda się myjka ciśnieniowa oraz urządzenie czyszczące podłączane do pompy wodnej, wyposażone w głowicę z obrotowymi dyszami pozwalającymi na bezrospryskowe czyszczenie powierzchni. Urządzenia mechaniczne oprócz brudu usuną niepożądany mech czy osadzające się w spoinach glony. Do sprzątania przydadzą się też specjalistyczne preparaty do czyszczenia i impregnowania nawierzchni, np. do pielęgnacji kostki brukowej, klinkieru, kamienia lub drewna. Warto na koniec nałożyć substancje ograniczające przywieranie brudu i powstawanie przebarwień.

Invalid Displayed Gallery

 

Dodaj komentarz