Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

Wiosenne dekoracje tarasu i balkonu

Wiosenne dekoracje tarasu i balkonu sprawiają, że chcemy coraz więcej przebywać na zewnątrz, korzystać z przestrzeni naszych przydomowych stref, czuć powiew świeżego powietrza, cieszyć oko zielenią i ferią barw kwiatów. Przedstawiamy kilka pomysłów na wiosenne dekoracje tarasu i balkonu inspirowane stylem vintage.

Choć wiosna kojarzy nam się z powiewem „nowego” – sprzątamy, wyrzucamy stare przedmioty, odświeżamy aranżacje, kupujemy nowe dekoracje tarasu i balkonu – to tym razem wraz z wiosna zachęcamy do zabawy w modny vintage. Wykorzystajmy zapomniane, nadgryzione zębem czasu, stare akcesoria do uatrakcyjnienia stylizacji naszych balkonów i tarasów.

W roli doniczki – co możemy wykorzystać do dekoracji tarasu i balkonu

Rośliny kwitnące wyglądają bardzo efektownie w wielobarwnych kompozycjach dlatego warto zestawiać je ze sobą. Kolorowe doniczki nie są niczym nowym, ale kwiaty posadzone w nietypowych naczyniach potrafią uwypuklić finezyjny efekt. Warto wykorzystać zatem do dekoracji tarasu i balkonu spatynowane aluminiowe konewki i wiaderka, nieużywane już naczynia kuchenne gliniane i blaszane dzbany, ceramiczne misy (np. pięknie dekorowana ale ukruszona misa ceramiki ” Bolesławiec” na stole nie spełni się już estetycznie ale wypełniona burzą kwiatów i umieszczona np. na schodach tarasowych może stworzyć niepowtarzalną dekorację tarasu).

Meble zapomniane – zróbmy z nich dekoracje na tarasie i balkonie

W piwnicach, na strychach, a czasem tuż za drzwiami przechowujemy stare komódki, stoliki, krzesełka i taborety. Po kilku zabiegach nadających im nowego estetycznego wymiaru mogą zostać wykorzystane jako miejsce prezentacji donic i pojemników z kwiatami i razem stworzyć nietuzinkowe dekoracje tarasu i balkonu. Wyczyszczone stare sprzęty mogą wyglądać bardzo atrakcyjnie naturalnie spatynowane, a jeśli mamy ochotę na więcej zaangażowania możemy pomalować je w sposób dodatkowo postarzający, specjalnymi farbami lub bejcami np. do bielenia. Szaro-białe stoliki i regaliki komponują się pięknie z lawendą, rozmarynem, bazylią fioletową, niezapominajkami, białą bakopą, białymi, seledynowymi i błękitnymi hortensjami – nadając prowansalskiego nastroju naszym dekoracjom tarasu czy balkonu. W ciemne, brązowe i czarne meble uda nam się efektownie wkomponować kolorowe azalie i intensywnie zielone trawy – nadamy wtedy naszej stylizacji charakter kolonialny.

Wiklina i ratan lubią taras i balkon

Pamiętajmy, że w naszych dekoracjach tarasu i balkonu stare wiklinowe i ratanowe kosze, fotele, ławy oraz krzesła, właśnie na zewnątrz mogą dostać swoje drugie życie. Możemy również nadać im nowe barwy i zestawić z kolorem elewacji czy kolorem innych sprzętów balkonowych i tarasowych. Wypełnione lub udekorowane dużą ilością kwiatów: kępą prymulek, żonkilami, hiacyntami, ogrodowymi azaliami, a także doniczkowymi roślinami zielonymi (np. tymi, które zimę musiały spędzić we wnętrzu, za to wiosną i latem doskonale będą czuć się na dworze) stworzą atrakcyjną dekoracje tarasu.

dekoracja-tarasu-jpg

dekoracja-tarasu-jpg
Picture 1 of 11

fot. Fotolia.com

Oranżeria i zioła – praktyczna wiosenna dekoracja tarasu i balkonu

Fajnym pomysłem wpisującym się w nurt vintage jest stworzenie jako dekoracji tarasu i balkonu małych oranżerii na zioła. Możemy kupić gotowe jak również wykorzystać coś niepotrzebnego i znalezionego w domu np. stare akwarium. Zioła są wymagające ale ich atrakcyjność nie sprowadzi się jedynie do dekoracji tarasu i balkonu – poza tym, że ozdobią nasz balkon i taras, to przydadzą się również w kuchni do przygotowania i dekoracji potraw.

 

Dodaj komentarz