Balustrady ze szkła

Szklana balustrada jest synonimem nowoczesności, czystości i lekkości. Balustrady ze szkła wyróżniają elewację i podnoszą rangę budynku. Jednak nie wszędzie pasują.

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

Balustrady szklane coraz częściej zdobią tarasy i balkony w domach jednorodzinnych i nowobudowanych blokach mieszkalnych. Są też wyróżnikiem współczesnych biurowców czy hoteli. Balustrady ze szkła swą estetyką wyraźnie wpisują się w krajobraz industrialny.

Szklana balustrada – efekt wizualny

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

Przeszklona balustrada nadaje budynkowi wysmakowanej elegancji i lekkości. Podnosi walory estetyczne przysadzistych brył sprawiając, że wydają się być smuklejsze oraz bardziej wysublimowane. Szklana balustrada to również element sprawiający wrażenie sterylnego, co tym samym wpływa na odbiór całej architektury. Optycznie powiększa powierzchnię tarasu czy balkonu. Jak żadna inna, zwłaszcza balustrada wykonana ze szkła przeźroczystego, otwiera balkon na otoczeni i zaciera granicę między przestrzenią domową a naturą. Co ciekawe szklana balustrada wpływa też na wrażenia we wnętrzu pomieszczenia mieszkalnego. Pokój z wyjściem na taras czy balkon dzięki takiej balustradzie wydaje się być obszerniejszy, gdyż nie tworzy ona całkowitej bariery wizualnej. Dodatkowo umożliwia przenikanie światła co pozwala doświetlić posadzkę i przestrzeń tarasu. Promienie słoneczne mogą równocześnie wnikać do środka budynku, jeśli balkon jest wąski. Estetyczna tafla, pozbawiona słupków i podziałów stanie się elegancką ozdobą budynku. Jednak warto pamiętać, że balustrady szklane pasują jedynie do nowoczesnej architektury.

Tarasowe balustrady szklane – atuty

Plusem szklanej balustrady jest bezwzględnie jej funkcjonalność. Spełniają one doskonale swoją rolę jako przegroda zabezpieczająca przestrzeń tarasu czy balkonu. Nie bez znaczenia jest fakt, że szkło łatwo jest umyć, a jeśli wybierzemy szybę samoczyszczącą nie będziemy musieli często dbać o jej czystość. Będzie ona wówczas pokryta mineralną substancją niepozwalającą na długotrwałe przywieranie brudu. Woda i promienie słoneczne ułatwiają usuwanie zanieczyszczeń z tego typu szyby. Szkło to materiał odporny na zmienne warunki atmosferyczne i nie wymagający konserwacji. Zahartowane, laminowane i wzmocnione wewnątrz folią PVB szkło nie pęknie nawet przy stuknięciu twardym przedmiotem. Oczywiście silne uderzenie będzie w stanie zbić szybę, jednak dzięki zespoleniu nie rozpadnie się ona na drobiny, lecz pozostanie w całości w miejscu montażu. Łatwo też będzie ją wymienić.

fot. Fotolia.com

fot. Fotolia.com

Rodzaje balustrad szklanych

Do wyboru mamy balustrady szklane przezroczyste lub matowe – wykonane z mlecznego szkła. Nie koniecznie muszą być bezbarwne lub białe – paleta dostępnych kolorów jest dużo większa. Najczęściej wybieranym modele są balustrady szklane mocowane punktowo z wyrazistymi metalowymi łącznikami. Występują też szyby instalowane za pomocą klamer. Długie tarasy i balkony wyposaża się w kilka balustrad, między którymi znajdują się słupki metalowe. Cena szklanej balustrady zależy od rodzaju szkła, sposobu montażu oraz metrów bieżących zamawianej przesłony.

Szklana balustrada
Szklana balustrada

fot. Fotolia.com

Przeczytaj także: „Nowoczesne zadaszenia żaglowe”

Lubię to 6
Obrazek profilowy

redakcja taras-balkon.pl

redakcja@taras-balkon.pl

Komentarze: 2

  1. Daniel

    balustrady od LinealSystem są ekstra, wyglądają bardzo elegancko

    14.09.2016 o 08:56
  2. dama85

    Balustrady ze stali nierdzewnej z wypełnieniem szklanym mam zamontowane na balkonach. Balustrady wyglądają bardzo ładnie i efektownie. Polecam firmę ESKATT z Katowic. Cena super i wykonanie bez zastrzeżeń.

    19.09.2016 o 16:44

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


osiem − = 2

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title="" rel=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>