Kategorie
Inspiracje Taras

Dekoracyjne lampy zewnętrzne – propozycje 2020

Aby wygodnie korzystać z przydomowych przestrzeni po zmroku niezbędne jest oświetlenie. Lampy zewnętrzne, ogrodowe i tarasowe mogą być nie tylko źródłem światła ale również prawdziwą ozdobą tarasu lub balkonu.

Oświetlenie balkonu, tarasu czy patio nie musi ograniczać się do standardowych lamp w postaci kinkietów czy słupków. Dekoracyjne lampy zewnętrzne coraz bardziej przypominają te, które zdobią nasze domowe wnętrza. Nic dziwnego, w końcu balkon lub taras z założenia ma pełnić funkcję dodatkowego „pokoju pod chmurką”, zasługuje więc na równie efektowną oprawę świetlną, jak np. domowy salon.
Jeśli chcesz oświetlić i jednocześnie ozdobić swój taras lub balkon postaw na dekoracyjne lampy ogrodowe np. w postaci lamp podłogowych. Wyglądem przypominają one te domowe, jednak mają podwyższony stopień ochrony, który umożliwia ich bezpieczne stosowanie na zewnątrz (IP44 i wyższy). Ustawione obok kanapy tarasowej lub zestawu mebli balkonowych będą prezentowały się bardzo efektownie.

fot. Best Season / Brafab
fot. Paulmann

Ciekawą dekoracją będą również lampy zewnętrzne wykonane z tworzywa sztucznego, które świecą w całości. Dostępne są m.in. w postaci podświetlanych donic, mogę też swą formą przypominać dużą lampkę nocną.

fot. Paulmann
fot. Slide / Novodworski

Jeśli twój taras lub balkon wyposażony jest w stół lub mniejszy stolik, nie zapomnij również o jego oświetleniu. Gdy przydomowa przestrzeń jest zadaszona możesz zdecydować się na efektowne lampy wiszące np. z ratanu lub z nowoczesnymi metalowymi oprawami. Jeśli nie masz możliwości zawieszenia oprawy nad stołem wybierz dekoracyjne lampy zewnętrzne w postaci lampek stołowych. Niektóre z nich mogą być dodatkowo wyposażone w głośnik bluetooth, który możesz sparować ze swoim smarfonem. Dzięki temu wieczorny relaks na balkonie lub tarasie połączysz ze słuchaniem ulubionej muzyki 🙂

Poniżej przedstawiam ciekawe propozycje dekoracyjnych lamp ogrodowych zarówno tych zasilanych z sieci, jak i wyposażonych w baterie, np. ładowane poprzez kabel USB.

*Podane ceny lamp zewnętrznych pochodzą z sierpnia 2020 r. i mają charakter poglądowy.1. Lampa podłogowa Placido
lampa zewnętrzna w kolorze białym, wysokość 150 cm, ładowana przez USB, możliwa praca z powerbank, zintegrowany włącznik z 3-stopniowym ściemniaczem, stopień ochrony IP44.
Producent: Paulmann.
Cena: 401,72 zł, www.ardant.pl

2. Lampa wisząca Sisine ratan
lampa dekoracyjna w stylu boho marki New Garden, średnica 40 cm, ładowana akumulatorem, wyposażona w żarówkę o trzech intensywnościach (do 500 lumenów) i 3-metrową linę.
Cena: 353 zł, www.lightonline.pl

3. Lampa stołowa Smartwares
lampa ogrodowa wykonana z tworzywa sztucznego, wysokość 25 cm, światło białe ciepłe, zasilanie na baterie, możliwość ściemniania, stopień ochrony IP44.
Cena: 66,90 zł, www.lampy.pl

4. Lampa solarna LED Sunlight
lampa na taras zasilana energią słoneczną, wykonana z czarnego metalu, wymienne akumulatorki, wysokość klosza 35 cm, wyposażona w czujnik zmierzchu, stopień ochrony IP44.
Producent: Star Trading.
Cena: 178,50 zł, www.amled.pl

Jeśli chcemy korzystać z naszych przydomowych przestrzeni również po zmroku warto zaopatrzyć je w odpowiednie oświetlenie. Odpowiednio dobrane dekoracyjne lampy zewnętrzne staną się nie tylko źródłem światła, ale również ozdobą  Twojego tarasu lub balkonu.

5. Lampa podłogowa Lola
lampa zewnętrzna wykonana z polietylenu, kolor biały, wysokość 110 cm, stopień ochrony IP65, co gwarantuje ochronę przed rozpryskiwaniem wody.
Producent: New Garden.
Cena: 441 zł, www.lightonline.pl

6. Żyrandol zewnętrzny Drylight S6
dekoracyjna lampa ogrodowa wyposażona w 6 diod LED w kształcie żarówek, żyrandol wykonany z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, średnica 68 cm, wbudowany transformator, stopień ochrony IP65.
Cena: 5 941,90 zł, www.lampy.pl

7. Podświetlana donica Slim Line LED S
lampa zewnętrzna wykonana z polietylenu, wyposażona w półkę wewnętrzną, która umożliwia sadzenie roślin bezpośrednio w donicy lub w umieszczonym w niej dodatkowym pojemniku, wysokość 70 cm, szerokość 41×20 cm.
Cena: 369 zł, www.hgdecor24.pl

8. Lampa podłogowa z kloszem rattanowym
lampa dekoracyjna wysokości 46 cm, klosz zawiera wewnątrz dedykowany uchwyt do oprawki, stopień ochrony IP44.
Producent: Star Trading.
Cena: 158,70 zł, www.amled.pl

9. Lampa wisząca Sima
lampa ogrodowa czarna, wykonana z tworzywa, długość z przewodem 90 cm, szerokość 15 cm, stopień ochrony IP44.
Cena: 34 zł www.leroymerlin.pl


Lampa stołowa LED Gardenlight Kreta
lampa na taras lub balkon wykonana z metalu i tworzywa sztucznego, wysokość 26,5 cm, średnica 16 cm, ładowanie na USB, długość kabla 1 m, stopień ochrony IP44.
Producent: Best Season.
Cena: 164,90 zł, www.lampy.pl


Lampa podłogowa Mobile
lampa zewnętrzna wysokości 160 cm, zasilana bateryjnie, ładowana przez USB, możliwa praca z powerbank, 3-stopniowy ściemniacz w wyłączniku, długość przewodu 3 m, stopień ochrony IP44.
Cena: 513,58 zł, www.ardant.pl

Latarenka z głośnikiem bluetooth
lampa zewnętrzna o wysokości 19 cm, ładowana przez USB, możliwość połączenia ze smartfonem lub tabletem, wodoodporna, stopień ochrony IP65.
Cena: 99,98 zł, www.castorama.pl

Nowoczesna lampa Cube
lampa dekoracyjna wykonana z tworzywa sztucznego, barwa światła ciepła biała, wymiary 20x20x20 cm, możliwość ściemniania, stopień ochrony IP67.
Producent: Paulmann.
Cena: 299 zł, www.lumina.sklep.pl