Kategorie
Inspiracje Taras Wyposażenie

Dywan ogrodowy – dywany na taras

Dywan ogrodowy to propozycja dla osób, które chcą wprowadzić odrobinę domowego klimatu na swój taras. Wykonany z materiałów odpornych na działanie warunków zewnętrznych będzie nie tylko przytulną, ale i funkcjonalną dekoracją przydomowej przestrzeni.

Współczesne tarasy coraz bardziej wpisują się w koncepcję prawdziwych salonów pod chmurką. Królują na nich eleganckie i niezwykle komfortowe meble oraz zestawy wypoczynkowe przypominające te, które zdobią domowe wnętrza. Nie brakuje na nich zwiększających wygodę miękkich poduch i poduszek, pokrywanych odpornymi na wilgoć pokrowcami, dzięki którym mogą być bez obaw użytkowane na zewnątrz. Aby nasz taras stał się jeszcze bardziej przytulny i ciepły w odbiorze, warto ułożyć na nim dywan ogrodowy.

Dywan ogrodowy – propozycja na każdą przestrzeń

Taras z założenia ma być przedłużeniem domu, dodatkowym „pokojem” na świeżym powietrzu. Aby pełnił taką funkcję wyposażamy go w wygodne meble, kwiaty, różnego rodzaju dekoracje oraz oświetlenie zewnętrzne, umożliwiające korzystanie z przydomowej przestrzeni również po zmroku. Od niedawna na tarasach pojawiają się również dywany ogrodowe – stworzone z myślą o użytkowaniu zewnętrznym. Sprawiają one, że taras zyskuje cieplejszy, bardziej domowy charakter. Dywan ogrodowy to dobre rozwiązanie na taras wykończony każdym materiałem. Najlepiej sprawdza się w przypadku powierzchni wykończonych płytkami ceramicznymi i płytami kamiennymi lub betonowymi. Dzięki dywanowi stąpnie po tak wykończonym tarasie gołą stopą jest bardziej przyjemne, również w czasie słonecznych, ciepłych dni, kiedy materiał posadzkowy potrafi się mocno nagrzać.
Klasyczne wzornictwo dywanów ogrodowych sprawia, że sprawdzają się one na każdym tarasie, zarówno tym utrzymanym w bardziej nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu, a zastosowane do ich produkcji materiały odporne na warunki atmosferyczne pozwalają cieszyć się pięknym wyglądem dywanu przez długie lata. Dywany ogrodowe poza sezonem mogą być z powodzeniem użytkowane również we wnętrzach – np. w kuchni czy ogrodzie zimowym.

fot. Brita Sweden
fot. Brita Sweden

Dywany tarasowe pod lupą

Dywany ogrodowe wykonuje się z materiałów syntetycznych. Nie straszna im wilgoć oraz deszcze. Są trwałe i jednocześnie przyjemne w dotyku. Dzięki nowym technologią produkcji dywan ogrodowy nie wyblaknie pod wpływem długotrwałego oddziaływania promieniowania słonecznego, nie zmechaci się też, ani nie sfilcuje. Taki dywan jest również odporny na działanie pleśni i grzybów. Można go z powodzeniem stosować w sezonie tarasowym, pozostawiając go na zewnątrz bez względu na pogodę. W razie potrzeby dywan ogrodowy można wytrzepać lub przemyć szczotką z lekkim detergentem. Dywanów tych nie należy jednak prać w pralce, gdyż są zaimpregnowane i po wypraniu mogłyby utracić swe właściwości.
Oferta rynkowa dywanów ogrodowych nie jest jeszcze zbyt bogata, gdyż produkty te dopiero zaczynają wchodzić na nasz rynek. Dywany tarasowe wysokiej jakości nie należą też do najtańszego wyposażenia. Za poliestrowy dywan odporny na działanie wilgoci i promieni słonecznych o wymiarach 195×135 cm trzeba zapłacić od około 350 do 700 zł.

źródło: ogrodowysalon.pl
źródło: ogrodowysalon.pl
fot. Brita Sweden
fot. Cane Line
fot. Corradi
fot. IKEA

Przeczytaj także: „Meble tarasowe z technorattanu – co warto o nich wiedzieć?” 

2 odpowiedzi na “Dywan ogrodowy – dywany na taras”

Dzień dobry, proszę o informację gdzie mozna kupić dywany tarasowe, pozdrawiam

Czy deska ryflowana nie psuje się pod dywanem tarasowym – woda ma mniejsze moźliwości odparowania z rowków w desce.

Dodaj komentarz