Kategorie
Balkon Inspiracje Wyposażenie

Home office na balkonie – jak stworzyć komfortową przestrzeń do pracy

Obecna sytuacja epidemiologiczna zmusiła wielu z nas do pracy z domu. Teraz, gdy dni są coraz cieplejsze z moim home office przenoszę się na balkon. Tobie też polecam!

Gdy pogoda na zewnątrz dopisuje, home office czyli domowe biuro warto urządzić na balkonie. Aranżując biuro na balkonie zapewnisz sobie pewną odmianę, bardzo potrzebną w czasie kwarantanny, kiedy praktycznie cały czas przebywamy w domu. Przeniesienie się z laptopem na balkon da Ci też namiastkę kontaktu ze światem zewnętrznym podczas pracy, zapewni akompaniament ptaków, a także kojące widoki na okoliczną zieleń, których często nam brakuje gdy wyglądamy zza komputerowego ekranu w domu. Praca na balkonie to również świetna okazja do zażywania kąpieli słonecznych, zwiększających poziom witaminy D w organizmie.
Komfortowe biuro na balkonie można stworzyć nie tylko na dużej, ale również na bardzo niewielkiej przestrzeni. Jak? Zobacz sam!

Biuro na balkonie nie obejdzie bez stolika

Niestety trzymanie laptopa na kolanach podczas pracy nie sprawdzi się na dłuższą metę – będzie Ci niewygodnie, Twoje nogi zaczną się pocić, laptop na kolanach ograniczy też również mocno zmianę pozycji na bardziej komfortową. Zaufaj mi, sprawdziłam to już na własnej skórze 😉
Jeśli więc chcesz przenieść się z home office na balkon niezbędny okaże się stolik. Na większym balkonie bez problemu umieścisz mebel, który pomieści niezbędne do pracy przedmioty. Co jednak, gdy przestrzeń balkonu jest mocno ograniczona? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie wiszący stolik na balkon. Zawieszony na balustradzie nie zajmie zbyt dużo miejsca, pozostawiając wolną przestrzeń na podłodze.

fot. BalKonzept

W sprzedaży znajdziesz stoliki na balustrady wykonane z drewna i metalu, jak i z tworzywa sztucznego oraz ciekawe propozycje 2w1, będące połączeniem stolika z doniczką balkonową.

fot. BalKonzept
fot. Elho
fot. Tchibo
fot. Landman

Stolik na laptop zawieszany na balustradzie można zdjąć i schować po zakończonej pracy lub wykorzystać go do przyjemniejszych celów 🙂

fot. BalKonzept

Jeśli dysponujesz deskami, wolnym czasem i zmysłem majsterkowicza możesz pokusić się o samodzielne wykonanie stolika na balkon zawieszanego na balustradzie. Podobny widziałam o znajomego i świetnie zdaje swój egzamin na wąskim balkonie.

Wygodne podparcie

Aby urządzić home office na balkonie w komplecie do stolika potrzebne będzie również krzesło z podparciem na plecy, które pozwoli utrzymywać wygodną pozycję podczas kilkugodzinnej pracy na laptopie. Na małym balkonie dobrze sprawdzą się krzesła składane, które po zakończeniu pracy można złożyć, odstawić lub zawiesić na ścianie, aby nie utrudniało przemieszczania się po i tak niewielkiej przestrzeni. Aranżując biuro na balkonie zaopatrz się również w miękką poduszkę na krzesło, która umili długie siedzenie w jednym miejscu.

fot. IKEA

Home office w cieniu

Praca w pełnym słońcu może być uciążliwa, dlatego urządzając biuro na balkonie warto zapatrzeć się również w parasol przeciwsłoneczny. Osłoni Cię przed nadmiernym nasłonecznieniem i zapewni odpowiednią widoczność ekranu laptopa. Na mały balkon możesz wybrać np. parasol montowany do balustrady lub półokrągły, który bez problemu ustawisz przy ścianie budynku.

Fot. Schaffer
fot. IKEA

Skuteczną osłonę przed słońcem na balkonie zapewni także markiza. To jednak dużo droższe rozwiązanie niż parasol, będzie też wymagać bardziej czaso- i pracochłonnego montażu. Markiza osłoni jednak cały balkon, nie tylko przed słońcem ale również deszczem.

fot. Castorama

Biuro na balkonie bez gapiów

Aby praca na balkonie była efektywna wymaga skupienia, a o nie może być trudno jeśli cały czas będziesz się czuć obserwowana/y przez sąsiada. Aby zapewnić sobie nieco prywatności w biurze na balkonie, zamontuj matę na balustradzie. Home office na balkonie będzie odbywał się w warunkach pełniejszej prywatności, jeśli zastosujesz również osłonę boczną – uchroni Cię ona przed ciekawskim wzrokiem sąsiada z balkonu obok.

fot. Tchibo
fot. Tchibo
fot. Tchibo
fot. Castorama

A zatem miłej pracy!

p.s Prześlij koniecznie zdjęcie swojego home office na balkonie, chętnie pokażę Twoje pomysły aranżacyjne na FB taras-balkon.pl. Napisz do mnie w wiadomości prywatnej na: