Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Mobilne meble na taras i balkon

Brak wyposażenia na balkonie czy tarasie sprawia, że staje się on tylko pustą i nieużyteczną przestrzenią. Aby cieszyć się tą dodatkową powierzchnią w pełni, nawet jeśli jest ona niewielka, warto wybrać mobilne meble na taras i balkon.

Na nieduży taras lub balkon przydadzą się nam mobilne meble ogrodowe, które będziemy mogli przemieszczać w zależności od potrzeb, pór dnia i roku. Pozwolą nam one kreować przestrzeń oraz tworzyć aranżacje, jakich wymaga letnia jadalnia, zacisze wypoczynkowe czy kącik zabaw dla dzieci.

Składane, mobilne meble na balkon i taras

fot. Meble Rondo
fot. Meble Rondo

Wśród mobilnych mebli tarasowych i balkonowych możemy wybrać praktyczne model składane, które ułatwiają korzystanie nawet z niewielkiego balkonu. Wybór tego typu sprzętu przyda się również wówczas, gdy nie dysponujemy dużą przestrzenią przeznaczoną na ich magazynowanie poza sezonem letnim. Dzięki konstrukcji takich mobilnych mebli na balkon czy taras będziemy mogli cieszyć się słońcem i świeżym powietrzem odpoczywając np. wygodnym leżaku, który po złożeniu zajmie tyle miejsca pod ścianą, ile zajmuje nieużywana suszarka do bielizny. Praktyczne będą też składane krzesełka i stół. Najczęściej polecane są tego typu mobilne meble balkon i taras wykonane z odpornego na zmienne warunki atmosferyczne drewna egzotycznego. Będą stanowiły też dużą ozdobę balkonu.
Tańsze od nich, ale również wytrzymałe są składane meble z tworzywa sztucznego. Przewagą tego surowca będzie szeroka gama kolorystyczna oraz łatwość w czyszczeniu jego powierzchni. Plastikowe krzesła i fotele składają się podobnie jak drewniane, czyli oparcie i siedzisko łączą się dzięki systemowi zawiasów, natomiast stół wyposażony jest w łatwe w demontażu nogi. Ciekawym rozwiązaniem są zestawy ław lub siedzisk oraz połączonych z nimi stołów, które szybko można rozłożyć tworząc błyskawicznie zaaranżowaną jadalnię. Często w komplecie możemy nabyć składany parasol ocieniający blat i miejsca do siedzenia.

Nieskładane meble ogrodowe – mobilne meble na taras

fot. IKEA
fot. IKEA

Inną alternatywą są nieskładane meble na taras, które warto wybrać ze względu na ich stabilną konstrukcję. Dla wygody i komfortu magazynowania dobrze jest się zdecydować na krzesełka lub fotele, zaprojektowane tak, by można je było piętrowo przechowywać. Przy czym pamiętajmy, aby sprawdzić podczas zakupu, czy wchodzą jedne w drugie pozostawiając minimum wolnej przestrzeni – niektóre modele pozwalają jedynie na niewielkie zachodzenie na siebie powierzchni mebli. Takie rozwiązanie – na przykład przy plastikowych krzesełkach, daje szansę na ustawienie z nich formy wieży w rogu tarasu i przykrycie całości pokrowcem osłaniającym sprzęt. Dobrej jakości tworzywo sztuczne pozwoli nawet na przechowywanie w ten sposób mebli przez zimę. Piętrowe ustawienie umożliwiają też foteliki wykonane z aluminium a wyściełane plecionką rattanową lub wykonaną z trwalszego technorattanu. Ich stylistyka jest bardzo przyjazna i efektownie zdobi przestrzeń balkonu oraz tarasu. Również nieskładane stoły wykonane z drewna, tworzywa, metalu czy stali połączonej ze szkłem, staną się praktycznym rozwiązaniem a ich konstrukcja sprawi, że będą wyjątkowo stabilne.
Dobrym rozwiązaniem są również mobilne meble na taras i balkon na kółkach. Zazwyczaj wyposaża się w nie tarasowy barek czy pomocnik, który bez trudu można przemieścić i ustawić według potrzeb albo przy stole, albo przy wypoczynku.

fot. Sika-Design
fot. Sika-Design

Przeczytaj także: „Jak urządzić mały balkon?” 

Dodaj komentarz