Kategorie
Balkon Taras Wyposażenie Wyposażenie

Nowoczesne donice ogrodowe

Nowoczesne donice ogrodowe łączą w sobie funkcjonalność i nietuzinkowy wygląd. W zależności od naszych preferencji i oczekiwanego efektu mogą przykuwać uwagę lub stanowić swego rodzaju tło dla pozostałych elementów wyposażenia. Jakie donice ogrodowe sprawią, że taras nabierze nowoczesnego sznytu?

Na styl tarasu czy balkonu składa się wiele elementów jego wykończenia i wyposażenia. Dużą rolę w odbiorze przydomowej przestrzeni odgrywają donice ogrodowe. Nowoczesny wygląd uzyskamy m.in. dzięki pojemnikom wykonanym z trwałego tworzywa lub z metalu. Nie bez znaczenia jest także rozmiar donic, które mają budować prestiżowy charakter naszego salonu na świeżym powietrzu.

Nowoczesne donice ogrodowe – kształty i rozmiary

Taras w nowoczesnym stylu to przestrzeń klarowna i uporządkowana. Nie ma tu miejsca na przypadkowe elementy dekoracyjne. Wszystkie dodatki są starannie dobrane i dopasowane do użytych na tarasie materiałów. Takie też powinny być nowoczesne donice ogrodowe. Zazwyczaj przybierają one prostą formę – największą popularnością cieszą się te o geometrycznych kształtach, a więc donice o podstawie prostokąta, kwadratu czy koła. Donice ogrodowe o klasycznym kształcie nie zaburzają czystej formy tarasu, wprowadzają do niego ład i harmonię.
Producenci donic zadbali o to, aby przestrzeń tarasu nie stała się nudna i monotonna, oferując nam duży wybór donic wielkogabarytowych. Ich pokaźne rozmiary powodują, że taras nabiera nowoczesnego charakteru, staje się niebanalny i stwarza poczucie bardziej przestronnego. Duże donice ogrodowe najlepiej prezentują się w kompletach. Mogą być ustawione w grupie – w tym przypadku warto zróżnicować ich rozmiary – lub w szeregu, tworząc w ten sposób tło dla mebli tarasowych lub wyznaczając granicę tarasu.

Nowoczesne donice ogrodowe pozbawione są zbędnych dodatków i dekoracji. Ich prostą, minimalistyczną formę podkreśla zazwyczaj stonowana kolorystyka – najczęściej występują w bieli, kremach, szarościach, czerni i antracycie.

fot. Andrewex
fot. Andrewex

Ekskluzywne donice ogrodowe – sprawdzone materiały

Pojemniki o nowoczesnym charakterze wykonuje się z różnych materiałów. Dużą popularnością cieszą się donice ogrodowe z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, np. polietylenu, bardzo lekkie i wytrzymałe donice z tzw. żywicy ekologicznej, czyli mieszanki ceramiki oraz włókien, a także efektowne donice metalowe. Te ostatnie warto wybrać, gdy chcemy uwypuklić nowoczesny charakter tarasu czy balkonu.
Niezależnie od tego, z jakiego materiału wykonano donicę, aby dobrze sprawdziła się na tarasie lub balkonie powinna być odporna wilgoć, działanie niskich i wysokich temperatur, promieniowanie UV oraz czynniki biologiczne.

Podświetlane donice ogrodowe

Nowoczesny wygląd tarasu uzyskamy wyposażając go w bardzo modne donice podświetlane. Łączą one w sobie funkcję donicy oraz lamy ogrodowej zarazem – stanowią efektowne oświetlenie dekoracyjne przydomowej przestrzeni i w oryginalny sposób podkreślają jej nowoczesny charakter. Takie ekskluzywne donice ogrodowe bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko na tarasach i balkonach, ale również w strefie wejścia do budynku. Podświetlane donice wykonuje się z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu mogą stanowić ozdobę tarasu przez cały rok. Mają zazwyczaj mleczny kolor, a wewnątrz kryją instalację wraz ze źródłem światła – np. żarówką LED. Barwę emitowanego przez nie światła można w każdej chwili zmienić, wymieniając żarówkę. W ten sposób uzyskamy oświetlenie dekoracyjne dopasowane kolorystycznie do aranżacji naszego tarasu.

Dodaj komentarz