Kategorie
Budowa i materiały Taras

8 skutecznych produktów do czyszczenia desek tarasowych

Taras po zimie wymaga przygotowania do nowego sezonu. Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy podjąć jest oczywiście staranne czyszczenie desek tarasowych.

Czyszczenie desek tarasowych bywa niełatwym zadaniem. Aby skutecznie i szybko usunąć oporne zabrudzenia oraz uporczywe plamy, które zdążyły „zadomowić się” na deskach drewnianych lub kompozytowych warto sięgnąć po profesjonalne preparaty czyszczące przeznaczone do tych powierzchni. Wybrałam dla was kilka propozycji, dzięki którym wasz taras szybko odzyska dawny blask.

Czyszczenie desek drewnianych

Środek czyszczący do tarasów V33

Preparat do czyszczenia tarasów z drewna egzotycznego i sosnowego. Sprawdzi się w przypadku drewna impregnowanego ciśnieniowo oraz drewna olejowanego. Usuwa szare przebarwienia, plamy i tłuszcz. Rozjaśnia drewno i przywraca mu naturalna barwę. Może być używany do czyszczenia drewna za pomocą zwykłej szczotki, jak i myjki ciśnieniowej.

Środek do czyszczenia drewna Kärcher

Ten preparat służy do czyszczenia zabezpieczonych, jak i nie zabezpieczonych powierzchni drewnianych. Może być stosowany do czyszczenia tarasów, jak i mebli ogrodowych. Rozpuszcza olej, tłuszcz i zabrudzenia mineralne, usuwa także glony. Jest gotowy do użycia, sprawdzi się bardzo dobrze m.in. podczas prac z użyciem myjek wysokociśnieniowych.

Koncentrat do czyszczenia tarasów drewnianych OSMO

Środek do czyszczenia desek tarasowych surowych lub olejowanych. Usuwa oporne zabrudzenia i uporczywe plamy. Może być stosowany do innych powierzchni drewnianych na zewnątrz, takich jak meble ogrodowe czy ogrodzenia.

Zestaw do czyszczenia tarasów drewnianych Holz-Tiefenreiniger Remmers

Zestaw do zadań specjalnych: specjalny środek do czyszczenia tarasów drewnianych w komplecie ze szczotkami (do szorowanie + szczotka do rowków), dzięki którym usuniemy resztki powłok (olejowych i lazur) z tarasów drewnianych, bez konieczności szlifowania desek. Preparat może być również stosowany do pozostałych elementów z drewna, stosowanych na zewnątrz.

Czyszczenie desek kompozytowych

Środek do czyszczenia deski kompozytwej Saicos

Preparat w postaci koncentratu do rozcieńczania z wodą polecany szczególnie do czyszczenia desek kompozytowych WPC (połączenie drewno + PCV). Nie zawiera chloru, formaldehydu, wybielaczy. Ulega biodegradacji.

Renowator do tarasów kompozytowych Syntilor

Preparat, który ożywia kolor desek kompozytowych, redukuje wyblakły efekt i brak połysku. Środek uodparnia na zabrudzenia, chroni również powierzchnie przed promieniowaniem UV i działaniem innych niekorzystnych warunków atmosferycznych. Preparat może być nanoszony szczotką, pędzlem lub wałkiem.

Compo – Clean do desek kompozytowych

Czyści i przywraca naturalny wygląd powierzchni z kompozytu. Usuwa tłuste plamy, poradzi sobie również z mchem, porostami i innymi posezonowymi zabrudzeniami. Czyści zanieczyszczenia nawierzchniowe i starsze, które wniknęły w strukturę kompozytu. Produkt jest gotowy do użytku. 

Olej do desek kompozytowych Remmers

Kropka nad „i”, czyli bezbarwny olej do tarasów z WPC, który działa hydrofobizująco (zabezpiecza przed wnikaniem wody). Ogranicza przyjmowanie oleju, tłuszczu i osiadanie zanieczyszczeń. Odświeża również barwę desek kompozytowych. Preparat nanosi się pędzlem do lazur, ławkowcem lub ścierką bawełnianą.

Przeczytaj także: „Jak usunąć plamy z desek kompozytowych?”