Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras Wyposażenie Wyposażenie

Jak zasłonić się przed sąsiadami? Boczna osłona balkonu i tarasu

Mieszkając w bloku nie jesteśmy wcale skazani na pełną inwigilację sąsiadów, gdy odpoczywamy na balkonie lub tarasie. Odpowiednio dobrana boczna osłona balkonu uchroni nas przed wzrokiem osób postronnych. Przedstawiamy kilka pomysłów na przesłony balkonowe i tarasowe.

Kategorie
Balkon Inspiracje

Co warto wiedzieć planując zakup mieszkania z balkonem lub tarasem?

Na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać kupując mieszkanie? Czy balkon i taras to ważna przestrzeń?

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

5 pomysłów na świąteczne dekoracje na zewnątrz domu

Okres tuż przed Bożym Narodzeniem to czas, kiedy świątecznie przyozdabiamy wnętrza domu. Dla wielu z nas dekoracje pomieszczeń mieszkalnych są równie ważne, jak te przed budynkiem. Mamy więc dla was kilka pomysłów na świąteczne dekoracje na zewnątrz domu. Możecie nimi przyozdobić nie tylko strefę wejścia, ale również przydomowe tarasy oraz balkony.

Kategorie
Balkon Inspiracje

Loggia w nowoczesnym budownictwie

Loggia to element architektoniczny chętnie wykorzystywany w nowoczesnym budownictwie wielorodzinnym. Coraz częściej urozmaica też bryłę budynków jednorodzinnych – loggię doceniają m.in. autorzy projektów domów o nowoczesnej architekturze, gdzie element ten pojawia się w różnych, często nieoczywistych odsłonach.

Kategorie
Balkon Inspiracje

Jesienne kwiaty na balkon i taras

Efektownym pożegnaniem z latem będą jesienne kwiaty na balkon i taras, takie jak typowe dla tej pory roku wrzośce, astry czy chryzantemy. Doskonale podkreślą ten nieco nostalgiczny okres i dodadzą koloru jesiennym dniom.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

Jesienna aranżacja balkonu i tarasu

Lato już prawie za nami, korzystajmy więc z uroków złotej pory roku. Aby taras i balkon jesienią wyglądał nastrojowo, potrzebne będą sezonowe detale. Jesienna aranżacja balkonu i tarasu – dekoracje i inspiracje.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

Krzewy na balkon i taras – rośliny odporne na mróz

Jesienią i zimą nasze balkony oraz tarasy mogą wręcz kipieć zielenią. Aby tak było warto postawić na rośliny zimozielone. Nie wszystkie jednak równie dobrze sprawdzają się w uprawie pojemnikowej. Podpowiadamy, jakie krzewy na balkon i taras wybrać.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras

Ozdobne odmiany traw na taras i balkon

Trawy, a właściwie dekoracyjne odmiany traw stają się coraz bardziej popularne w aranżacjach roślinnych zarówno w ogrodach, jak i przestrzeniach tarasowo-balkonowych. Proponujemy zatem kilka odmian, które z powodzeniem można uprawiać bezpośrednio w gruncie, jak i w pojemnikach na tarasie lub na balkonie.

Kategorie
Balkon Inspiracje Inspiracje Taras Wyposażenie Wyposażenie

Modne meble i dodatki na balkon lub taras

Nadejście nowego sezonu to doskonała okazja na odświeżenie wyglądu przydomowych przestrzeni. Modne meble i dodatki na balkon oraz taras z pewnością umilą nam i naszym najbliższym wypoczynek na świeżym powietrzu.

Kategorie
Balkon Inspiracje Wyposażenie

5 pomysłów na mały balkon – kwiaty na balkonie

Mały balkon nie pomieści zbyt wielu rzeczy, jednak z pewnością nie może na nim zabraknąć roślin. Podpowiadamy, w czym sadzić kwiaty na małym balkonie i jak je rozmieścić, aby nawet niewielka przestrzeń rozkwitła zielenią.